Bandyta, który zgwałcił studentkę, wciąż na wolności

Zakapturzony mężczyzna zaciągnął 20-letnią kobietę na skwer pomiędzy blokami przy ulicy Piłsudskiego i tam brutalnie zgwałcił. Trwają jego poszukiwania. Fot. Wit Hadło

Zakapturzony mężczyzna zaciągnął 20-letnią kobietę na skwer pomiędzy blokami przy ulicy Piłsudskiego i tam brutalnie zgwałcił. Trwają jego poszukiwania. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. 20-letnia kobieta została brutalnie pobita i zgwałcona w centrum Rzeszowa.

Koszmarne wspomnienia już do końca życia będą prześladować 20-letnią studentkę z Rzeszowa, która w minioną niedzielę nad ranem, po zakończonych juwenaliach, została napadnięta i brutalnie zgwałcona w centrum miasta. Choć policja robi co może, by ująć zwyrodnialca, który skrzywdził młoda kobietę, ten wciąż pozostaje nieuchwytny.

Była niedziela, 4 rano. 20-letnia studentka szła samotnie ul. Asnyka w kierunku dworca. W pewnym momencie, gdy była już przy światłach w rejonie skrzyżowania al. Piłsudskiego i Asnyka, zaatakował ją zakapturzony mężczyzna. Przerażona kobieta próbowała się szarpać z oprawcą, krzyczała. Ulica była pusta. O tak wczesnej porze nie było jednak w pobliżu żywej duszy, nikogo, kto mógłby jej pomóc. Zaniepokojony krzykami ofiary zwyrodnialec zadał jej potężne ciosy w twarz, po czym zaciągnął przerażoną kobietę na skwer pomiędzy blokami przy ulicy Piłsudskiego i tam brutalnie zgwałcił. Choć oprawca na głowie miał kaptur, część jego twarzy była widoczna.

Trwają intensywne poszukiwania sprawcy
Postępowanie w tej bulwersującej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Jednak ani policja, ani prokuratura nie chcą jak na razie szerzej mówić o sprawie. – Znam temat, to było bardzo traumatyczne przeżycie dla tej kobiety, ale na razie nie będziemy informować o tym zdarzeniu – uciął rozmowę Piotr Pawlik, zastępca Prokuratora Rejonowego dla miasta Rzeszów.

Wiadomo natomiast, że postępowanie jest jak na razie we wstępnej fazie, a zboczeniec nadal na wolności. Policjanci nie ustają jednak w wysiłkach, by w końcu schwytać oprawcę młodziutkiej kobiety. Wspólnie pracują nad tym funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i śledczego. – Ujęcie tego mężczyzny to nasz priorytet – przekonuje kom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Śledczy wysłali też do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej 20-latki. Przesłuchanie odbędzie się tylko raz i od razu przed sądem, by oszczędzić ofierze traumy związanej z kilkukrotnym opowiadaniem o koszmarnych przeżyciach najpierw na policji, potem w prokuraturze i kolejny raz przed sądem. – Przesłuchanie jest nagrywane i potem takie nagranie odtwarza się na rozprawie – tłumaczy sędzia Alicja Kuroń z Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Katarzyna Szczyrek

do “Bandyta, który zgwałcił studentkę, wciąż na wolności”

 1. zomaowiec

  Prawdziwy bandyta we wrocławiu zabił człowieka i jeszcze pracował dalej a teraz dostanie odprawę i emeryturę a ten co zgwałcił to mały pikuś kto wie czy nie była zadowolona pewnie jak wytrzezwiała to zauwazyła ąe komuś dała ciała

 2. hijena

  kazdy obywatel ma prawo czuć się bezpiecznie na ulicy w dzien i w nocy.W tym celu powolano odpowiednie słuzby i zainwestowano ogromne pieniądze w wyposazenie miejskich wachmanow w monitory, pałki ,kajdany i gaz pieprzowy.Na sam widok tych dzielnych zuchów z SM ,wszelkie miejskie mendy powinny robić w gacie.Rzeczywistość jest odwrotna,to miejski wachman został oklepany przez dziarskiego młodzieńca i wyladował w szpitalu.O tym skandalu teżpisaly gazety.

 3. olo

  sama 20 latka o 4 rano ???? to prawie jak by pojechała po przygodę do Egiptu.

 4. tomek

  Rzeszów najbezpieczniejsze miasto?

 5. hijena

  jezeli wykrycie sprawcy przez policję ,to kwestia czasu,to po jakiego ciula powolano miejskich wachmanów.Co to za funkcjonariusze ktorych mozna oklepać,co zrobil młody chłopak i o czym pisala szeroko prasa.

 6. Wl.

  Kiedyś na f . . . .oglądałem wspaniały materiał. Została zgwałcona Chinka. I co ? Sprawcy odcięty penis. Bdb. Tak powinno się potraktować każdego sprawcę udowodniono gwałtu. Podać z wizerunkiem na f. . . . Jakiś czytelnik f . . .piszę że odeszli starzy spece z Policji tak kiedyś był to najprężniej wydział kierowany przez Pana Husaka, Klęska, Mazura. Teraz nie nie wiem jak z preżnościa tego wydziału ale wynika że jest prężny bo jest dość spokojnie w Rzeszowie. A tego gości czy wcześniej czy później namierza. Uważam że jest już na widelcu tylko dyskrecja prokuratury i policji dla dobrza sledztwa. Życzę Policji sukcesu. Taki sk . … powinien być wyeliminowany że spoleczenstwa. Wierzę w Rzeszowska policję.

 7. hijena

  z bezpieczenstwem będzie lepiej, rzeszowski matuzalem ma startować w wyborach.Mówi sie o zakupie calej eskadry dronów do patrolowania ulic.

 8. Piotr asnyka

  Na budynku Asnyka 2 sa zamontowane stosunkowo nowe kamery monitoringu mam nadzieje iz policja zabezpieczyla z nich nagrania.

 9. jolka

  PRAWDZIWE GLINY W RZESZOWIE ODESZŁY NA EMKE-TAKA PRAWDA.juz by dawno na dołku był.teraz karierowicze po plecach…

 10. hijena

  ale monitoring miejski ,podobno najnowoczesniejszy,na ktory Ratusz wydał nie male pieniądze ,podobnie utworzona Straż Miejska miały spowodowac zwiekszenie poczucia bezpieczenstwa mieszkanców

 11. panW

  Mam nadzieję, że szybko dorwą tego zwyrodnialca i dostanie na co zasłużył. Szkoda dziewczyny. Widzę też poniekąd winę miasta i organizatorów juwenalii. Miasto nie zapewnia dostatecznie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, w tym powrocie z niej. Co roku są jakieś wypadki. Kiedyś to była zamknięta impreza, tylko dla studentów i nie było takiego chlania, ćpania itd. Teraz na juwenalia zjeżdżają się menele i żule z całej okolicy. To co się dzieje na imprezie to jest masakra. I potem kręcą się po mieście takie podejrzane typy i dochodzi do tragedii.

 12. Lukasz

  Na budynku Asnyka 2 są zamontowane stosunkowo nowe kamery monitoringu mam nadzieję iż policja zabezpieczyla z nich nagrania.

  • wrr

   Okaże sie że to i tak atrapy prawdopodobnie ;)
   Nie jestem za torturowaniem zwierząt ale tego chwasta bym przeciął powoli piłą”moja twoja” na pół. Stare dobre metody rodem ze średniowiecza ale za to jakie skuteczne.

 13. wPiSdu

  raz pisza ze zgwałcił, raz ze usiłował….

 14. Piotr

  Udostępnić portret tego sqrwiela. Niech rzeszowianie mu wymierzą karę.

  • wrr

   Żeby zdechł w ogromnych męczarniach

  • Aldona z pigalaka

   Od wymierzania kary jest sąd, a nie rzeszowianie. Pisząc tak, niewiele się od niego różnisz

   • elo

    jakby w ciebie bolca wbił to może zmieniłabyś zdanie

    • Aldona z pigalaka

     No może bym i i zmieniła, a może bym i się cieszyła kto wie….
     Sprawa prosta, jakbym mu wbiła nóż pod żebro to bym zgniła w kryminale,
     Jak nie znasz prawa i nie wiesz co to jest lincz, to siedź cicho w majtkach z blachy i proś boga aby ciebie nie dopadł bo albo skończysz w krzakach z bolcem wbitym tu i ówdzie albo skończysz w więzieniu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.