Bardzo dobra wiadomość dla “naczyniowców”

Od lewej ordynator lek. Marek Wilczyński, dyrektor szpitala Leszek Kołacz i starosta mielecki Andrzej Chrabąszcz w powstającej pracowni angiografii. Fot. Archiwum

MIELEC. Wkrótce powstanie, pierwsza na Podkarpaciu, publiczna pracownia angiografii.

Być może jeszcze w tym miesiącu w Szpitalu Powiatowym w Mielcu zostanie oddana do użytku nowoczesna pracownia angiografii. Dzięki temu “naczyniowy” będą mogli poddawać się tam małoinwazyjnym zabiegom leczenia tętniaków aorty brzusznej czy poprawiających ukrwienie kończyn. Na Podkarpaciu tego typu usługi medyczne świadczy obecnie tylko jeden ośrodek, który jest niepubliczny.

Stworzenie pracowni angiograficznej to kilkumilionowa inwestycja, ale nikt nie ma wątpliwości, że się opłaci, bo dzięki temu Mielec już tego lata będzie drugim punktem na mapie regionu, którego będą szukać pacjenci wymagający tak specjalistycznej pomocy “naczyniowców”. Rozpoczął się już montaż angiografu. Prace powinny się zakończyć jeszcze w bm. Kolejnym etapem będzie szkolenie personelu i już można myśleć o zabiegach.

Ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej w mieleckim szpitalu, Marek Wilczyński tłumaczy, że angiograf, który jego zespół dostanie do dyspozycji jest już sprzętem, który pozostanie nowoczesny przez kolejne lata i nawet po takim czasie wciąż oferta medyczna jego oddziału pozostanie nowatorska, zwłaszcza jak na szpital powiatowy.

– Angiograf pozwala na wykonywania szerokiego wachlarza zabiegów. Dzięki niemu możemy pomóc chorym z tętniakami aorty brzusznej czy uratować niedokrwione kończyny, a to wszystko oczywiście małoinwazyjnie. To z kolei oznacza szybszy powrót do formy, mniejszy ból podczas rekonwalescencji, niższe ryzyko powikłań itp. – mówi Wilczyński.

Paweł Galek

do “Bardzo dobra wiadomość dla “naczyniowców””

  1. K.Bimbała

    To jedna z bardzo pozytywnych wiadomości !! Szkoda tylko iż mało precyzyjna co do ewentualnych kolejek i czy jest także do tego wcześniejsza wizyta w poradni??.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.