Basen otwarty, ale zamknięty

Jeszcze ponad miesiąc basen odkryty MOSiR będzie zamknięty. Aura przegrywa z finansami. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Kiedyś był zwyczaj otwierania basenu odkrytego na Dzień Dziecka. Pamiętają o nim starsze dzieci, które teraz mają swoje pociechy.

Upalna aura skłania stalowowolan do pytań o termin udostępnienia dla chętnych basenów otwartych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. MOSiR od razu chłodzi ich oczekiwania. Wyjątków nie będzie. Basen zostanie udostępniony fanom kąpieli wodno-słonecznych dopiero od początku wakacji, a w praktyce od początku lipca.

Trzydziestostopniowe upały nie są wystarczającym powodem, by starą basenową nieckę napełniać świeżą wodą. Woda kosztuje, a nikt w MOSiR-ze nie ma pewności, że zwolennicy pływania na świeżym powietrzu od razu oblegną basen. Zresztą w szkołach trwają jeszcze zajęcia, a to głównie młodzi stalowowolanie stanowią zazwyczaj większość wśród kąpiących się.

Nie będzie nic nowego, ale będzie tanio
Tradycją, niestety zarzuconą w ostatnich latach, było inaugurowanie kąpieli w basenach otwartych 1 czerwca. Oczywiście był to prezent miasta na Dzień Dziecka. Stąd pytania, czy w tym roku miasto nie wróci do miłego zwyczaju. Nie wróci. Dzieci dziećmi, a pieniądze trzeba dokładnie liczyć. Oprócz wody na koszt funkcjonowania basenu wpływają płace ratowników i obsługi. Będą one naliczane od 29 czerwca, kiedy to basen odkryty zostanie otwarty. Ceny wejściówek będą niskie, bo i nie ma za co specjalnie płacić.

Jedyną „atrakcją” jest krótka zjeżdżalnia, którą kąpiący się zazwyczaj przeklinają, bo nie dość, że w basenie ciasno, to jeszcze co jakiś czas ktoś „z rury wypada”. Stalowowolski basen, gdy był budowany w latach głębokiego socjalizmu, był czymś. Teraz jest brodzikiem w porównaniu do innych. Jest jednak jedynym w powiecie i trudno się dziwić zwyczajowemu tłokowi. Niestety, jeszcze długo będzie takim, jakim jest, bo w planach nie ma ani budowy nowego, ani przebudowy obecnego.

jam

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o