Baseny będą otwarte w lipcu

W dwóch basenach przy ul. Bursaki w Krośnie jest już woda i otwarcie pływalni zaplanowano na początek lipca. Fot. MOSIR Krosno

W dwóch basenach przy ul. Bursaki w Krośnie jest już woda i otwarcie pływalni zaplanowano na początek lipca. Fot. MOSIR Krosno

KROSNO. Trwają ostatnie prace przy nowych pływalniach.

W dwóch nowych basenach MOSiR-u wlano już wodę i jest ona uzdatniana. Trwają jeszcze prace przy trzecim dla dzieci. Wybudowane od podstaw pływalnie miały być otwarte 22 czerwca, ale termin przesunął się na początek lipca.

W ubiegłym roku wyburzono stare baseny przy ul. Bursaki. Na ich miejscu w czerwcu 2017 r. rozpoczęła się budowa kompleksu basenowo-rekreacyjnego. Obiekty składają się z basenu rekreacyjno-sportowego, basenu rekreacyjnego, brodzika dla dzieci oraz zaplecza z trzema boiskami do siatkówki plażowej, suchego placu zabaw i mokrego ze statkiem pirackim. Po demontażu starej zjeżdżalni wstawiona zostanie nowa. Łączny koszt inwestycji to 24 mln zł.

Miejsca pomiędzy basenami pokryto trawą z rolki. Basen rekreacyjny będzie miał bicze wodne, leżaki wodne i tzw. rwącą rzekę ze strumieniem wody, który wiruje. Drugi akwen będzie miał aż 1 tys. mkw. powierzchni i sześć torów pływackich. W najgłębszym miejscu ten basen będzie miał 1,60 m. Wokół pływalni znajdą się myjki, przez które mieszkańcy będą przechodzić przed przejściem do kąpieliska.

W kompleksie można będzie wypożyczyć jeden z 70 leżaków, jak też okulary, dmuchane rękawki dla dzieci. Cały obiekt będzie monitorowany, będą tam skrytki depozytowe, w których będzie można przechować osobiste rzeczy.

Jak informuje Antoni Dębiec, dyrektor MOSIR w Krośnie, wejściówka na basen zdrożeje, ale nieznacznie. Będą bilety całodobowe i zniżkowe po godzinie 16. W kompleksie basenów będzie można kupić jedzenie i być może sprzedawane będzie niskoprocentowe piwo. Baseny mają być czynne w godzinach od 9 do 20, a po 15 sierpnia od 10 do 19.

do “Baseny będą otwarte w lipcu”

  1. Grześ

    no w porównaniu z poprzednimi to robi wrażenie – oby każde miasto inwestowało w odkryte pływalnie mimo nawet marnej opłacalności – ludziom się należy wypoczynek – za coś podatki płacą
    http://iplywamy.pl/basen/basen-letni-krosno/

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.