Baseny nie dla palaczy

Korzystający z basenu nie chcą, żeby palacze zakłócali im wypoczynek. Fot. Blanka Szlachcińska
Korzystający z basenu nie chcą, żeby palacze zakłócali im wypoczynek. Fot. Blanka Szlachcińska

RZESZÓW. Palą i przeszkadzają innym, bo nie mają wydzielonej strefy.

Na nowo otwartych basenach ROSiR wszystko zdaje się być już dopracowane, a mieszkańcy chętnie spędzają tam swój wolny czas. Okazuje się jednak, że nie jest tak do końca. Osoby palące przeszkadzają w wypoczynku rodzinom z dziećmi, a sami… nie mają się gdzie podziać.

– Byłem w ostatnim czasie dwa razy z dziećmi na basenie i zdarzają się sytuacje, że obok nas rozkładają się osoby palące papierosy. Nie chciałem im zwracać uwagi, więc poszedłem z tym do ratownika. Ten mi powiedział, że teoretycznie zakaz palenia obowiązuje, ale nie ma żadnych informacji czy tabliczek – mówi Rafał, mieszkaniec Rzeszowa, który zadzwonił do nas w tej sprawie. – Świeża kąpiel i zdaje się świeże powietrze już nie jest takie świeże. To jest miejsce publiczne i powinny być zakazy, jak na przystankach czy stacjach kolejowych – dodaje.

Jak mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, w regulaminie basenu ROSiR istnieje zapis o zakazie palenia:

– Na terenie całego obiektu zabrania się palenia tytoniu, w tym e-papierosów. Żeby wszyscy mieli tego świadomość zostaną porozwieszane naklejki z zakazem palenia – wyjaśnia.

Czy w takim razie palacze muszą wychodzić na zewnątrz? Jak, skoro po aktywacji biletu na czytniku przy bramce wejściowej, nie może być on powtórnie wykorzystywany? – Nie muszą palić – krótko kwituje Chłodnicki.

W tym tygodniu rozstrzygnięty zostanie przetarg na ochronę basenu, która będzie pilnowała porządku na obiekcie i przestrzegania regulaminu. O wprowadzenie zmian na basenach, w tym wydzielenie stref dla osób palących do prezydenta apelować będą radni Platformy Obywatelskiej.

bsz

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
fwickNataliaBobbudowniczypiotrKarl Krematorzysta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fwick
Gość
fwick

Jeśli chodzi o palaczy to jest dyskryminacja. Pod świerkami i tak nigdy nie ma ludzi. Żyjemy w takich czasach, że palacze są wszędzie i w miejscach publicznych wyznacza się dla nich strefy. Dopóki one są to palacz w niczym komu przeszkadzał nie będzie.

Natalia
Gość
Natalia

Dla mnie co najmniej zastanawiająca jest ta hipokryzja. Nieważne, że smród spalin truje na potęgę- my zabronimy palić na przystankach. Nieważne,że alkohol jest najbardziej destrukcyjną używką- my w knajpach zabronimy palić,bo truje,ale chlać to sobie możecie na potęgę. A potem tym piwskiem, wińskiem i wódą śmierdzieć, szczać po kątach i rozrabiać.
Mam nadzieję, że na basenie powstanie choćby jakaś wydzielona strefa dla palaczy.

Bobbudowniczy
Gość
Bobbudowniczy

Wpamix i Roman słoneczko przygrzało na smierdzącym petami baseniku? Wyluzujcie bo wam stringi spadną.

piotr
Gość
piotr

palacze nie maja kultury, byłem dziś z dzieckiem i chamy palą na potegę

Natalia
Gość
Natalia

Chamy palą”- ot, kulturalny się znalazł. Palę, ale nie uważam się za chama, co o Panu już dałoby się powiedzieć

Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

Co za wrażliwe społeczeństwo….Proponuję wprowadzić obowiązkową kąpiel w lizolu, bo niektórzy ŚMIERDZĄ i nie dbają o higienę.

le'bleble
Gość
le'bleble

Nie muszą palić xD łatwo powiedzieć ale to jednak nałóg. Sam nie palę ale można wydzielić jakiś jeden kosz na pety, skrawek terenu, parawan z pcv i niech się trują jak taki ich kaprys

ROMAN
Gość
ROMAN

To jest proste wyjście z tej sytuacji : baseny podobnie jak : hale- stadiony- przystnki to miejsca publiczne gdzie nie wolno palic
I dlatego Palacz jak chce iść se na basen to dzień wczesniej niech pali po dwa papierosy w godzinach kiedy normalnie musi se dyma puści –
po prostu wchłonie dzień przed basenami podwójną dawke nikotyny i wydali podwójną ilość dymu ze swojego organu ustnego bedzie dopalony na dzien basenowy ; O !
Proste wyjście i wszyscy zadowoleni : Palacz dopalony a nie palący nie muszą tego dymu wdychać – innowacja

Wpamix
Gość
Wpamix

„wydzielenie stref dla osób palących do prezydenta apelować będą radni Platformy Obywatelskiej.”

Popaprancom z PO za takie pomysły dziękujemy.
Jak ktoś przychodzi na basen i chce odpoczac to nie chce wdychac smrodu papierosów.
Palacze mogą sobie palic przed wejsciem na basen albo po wyjsciu z niego.
Ewentualnie jechac na zwirownie bo tam debilni rodzice siedza z dziećmi pala i do tego jeszcze piwo pija.

resoviencis
Gość
resoviencis

Brawo za inicjatywę. Palaczom można wydzielić miejscówkę przy bramie wejściowej od strony świerków…nikomu nie będą przeszkadzać i nikt im nie będzie zwracał uwagi