Baseny poczekają na lepszą pogodę

Przy basenach zamiast starego betonu ułożona jest specjalna miękka nawierzchnia. Fot. B. Szlachcińska
Przy basenach zamiast starego betonu ułożona jest specjalna miękka nawierzchnia. Fot. B. Szlachcińska

RZESZÓW. Otwarcie jest przekładane z tygodnia na tydzień.

Otwarte baseny ROSiR przy ul. Pułaskiego są już prawie gotowe. W ubiegłą niedzielę nie udało się jeszcze otworzyć kąpieliska. Mówiło się o czwartku, 17 maja, ale w ratuszu otwarcie wstrzymano do czasu poprawy pogody.

– Nie wiemy jeszcze, kiedy otworzymy baseny. Czekamy na dobrą pogodę – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Oficjalne otwarcie początkowo było zaplanowane na niedzielę. I choć termin nadal nie jest znany, to wiadomo, że przez pierwsze kilka dni ludzie będą wpuszczani za darmo. Później trzeba będzie płacić. Ceny biletów za wejście na cały dzień to 12 zł za bilet normalny i 9 zł za ulgowy.

Jak mówił nam Janusz Makar, dyrektor ROSiR, planowane jest otwieranie basenów w czerwcu, lipcu i sierpniu od godz. 9 do 20. Sprzedaż biletów będzie się odbywała poprzez kasę gotówkową, dwa kioski kasowe, samoobsługowe na kartę, które znajdują się w strefie wejścia oraz poprzez Internet na stronie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Obiekt po przebudowie składa się z 4 niecek basenowych. Basen sportowy jest głęboki na 130 cm w najpłytszym miejscu i 180 cm w najgłębszym. Płytszy będzie basen rekreacyjny – od 110 do 135 cm. Tu są dysze do masażu, zjeżdżalnia do wody, rwąca rzeka, gejzery wodne, leżanki powietrzne z masażerami. Basen dziecięcy zmienił się w dwa brodziki dla dzieci. Jeden dla najmłodszych z pingwinami chlapiącymi wodą, a drugi o głębokości 90 cm ze zjeżdżalnią typu wąż. Do tego w miejscu starej fontanny pojawił się wodny plac zabaw.

Wchodzić się będzie od strony ul. Pułaskiego przez system bramek. Cały obiekt jest oświetlony, nagłośniony i monitorowany 16 kamerami zewnętrznymi. Wokół basenów rozłożonych będzie 20 parasoli, ławki wzdłuż niecek oraz 100 leżaków. Koszt inwestycji to ok. 17 mln zł.

Blanka Szlachcińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o