Baseny w remoncie, a co z parkingiem?

Budowa parkingu wielopoziomowego to inwestycja warta przynajmniej kilka milionów złotych. Parking podziemny przy Filharmonii Podkarpackiej kosztował ok. 2,5 mln zł. Fot. Wit Hadło

Budowa parkingu wielopoziomowego to inwestycja warta przynajmniej kilka milionów złotych. Parking podziemny przy Filharmonii Podkarpackiej kosztował ok. 2,5 mln zł. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Miasto nie planuje budowy dodatkowych miejsc postojowych w tym miejscu.

Prace remontowe przy przebudowie basenów ROSiR w Rzeszowie cały czas trwają. Inwestycja ma się zakończyć za kilka miesięcy. Radni PO jeszcze w ubiegłym roku zgłosili potrzebę rozbudowy parkingu przy ul. Pułaskiego. Co na to władze miasta?

Obecnie trwa remont otwartych basenów ROSiR za prawie 18 mln zł. Nowa pływalnia nie będzie już straszyć, a zmieni się nie do poznania. W miejsce starego basenu powstaje 50-metrowy basen rekreacyjny ze stali nierdzewnej z atrakcjami wodnymi typu: urządzenia do masażu karku, gejzer powietrzny, sztuczna rzeka. Nowością będzie wodny plac zabaw, a na nim tunel z kręgów tryskających wodą oraz wysoka na ponad trzy metry wodna palma. Na terenie basenów pojawią się też stojące parasolki, kosze na śmieci, ławki, stojaki rowerowe, nowa wieża dla ratowników.

- W tej chwili roboty koncentrują się głównie na przepompowni. Wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem. Baseny będą gotowe do końca marca – mówi Janusz Makar, dyrektor ROSiR-u.

Radni PO we wrześniu zgłosili do miejskiego budżetu pomysł budowy parkingu wielopoziomowego w miejscu obecnego parkingu przy ul. Pułaskiego. Spodziewają się, że po remoncie basenów, osób chętnych na pływanie znajdzie się dużo więcej niż w ubiegłych latach, a większość przyjeżdżając samochodem może mieć problem z parkowaniem.

- Zauważyliśmy problem, bo nie ma miejsc do parkowania w obrębie centrum miasta, zwłaszcza w godzinach pracy w dniach roboczych. Wystąpiliśmy z propozycją, aby rozszerzyć strefę płatnego parkowania, aby objęła teren ulicy Pułaskiego, a zwłaszcza parking przy basenach ROSiR od strony ul. Pułaskiego. Proponujemy, aby w tym właśnie miejscu wybudować co najmniej 3-poziomowy parking z jedną kondygnacją podziemną, aby można było tam parkować w ciągu dnia za opłatą – mówiła nam Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca Komisji Inwestycji Rady Miasta Rzeszowa.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że ratusz zdecydował się na rozbudowę parkingu Podpromie.

- Moja interpelacja doczeka się dalszego biegu. Wielopoziomowy parking na Podpromiu to już konieczność. Ale to nie wszystko – mówi Marcin Deregowski. Radny zwraca uwagę, że taki parking powinien powstać również przy basenach ROSiR, a także na ul. Szpitalnej (między Medykiem a III LO).

Jak powiedział nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, miasto nie planuje rozbudowy parkingu przy ul. Pułaskiego.

Blanka Szlachcińska

do “Baseny w remoncie, a co z parkingiem?”

 1. tomek

  to już są ku//////rwa JAJA!! rozbudowa hali podpromie parking za mały będzie. stadion miejski na Stali nie ma parkingu. basen nie ma parkingu.Nowe Targowisko bez parkingu!!!!!!!!!!!!
  I nie ma dalej LODOWISKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  fere nc powiem krótko. wypi….. z tymi przydupasami

 2. Antykomuch

  Ha!ha!ha! Tak właśnie innowacyjnie działa ratusz w większości przypadków w tz. przez nich innowacyjnym Rzeszowie

 3. Ole

  Parking podziemny przy Filharmonii kosztował nas podatników 2,5 miliona. Służy tylko pracownikom ww. instytucji lub innym ważnym osobom. Trzymajmy się faktów.
  Piszmy o sprawach dla Kowalskich a nie dla urzędników, dla nich są biuletyny wewnętrzne.
  Później taki urzędnik jeden czy drugi przyzwyczajony luksusem parkingów przy budynku blokuje drzwi wejściowe swoją wielką furą do Lidla czy innej Biedronki.

 4. ksiegowa

  Wedlug zalozen PiS-u dziady nie powinny miec samochodow.
  Socjalizm PiS-u niczym nie rozni sie od socjalizmu PZPR.
  Wszyscy maja byc golodupce !!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.