Bazar z placu Balcerowicza nie zostanie przeniesiony

- Jeżeli bazar z “Placu Balcerowicza” zostałby przeniesiony na ul. Lwowską, to byłoby to złe rozwiązanie - powiedział Stanisław Cyran, właściciel stoiska z warzywami i owocami z “Placu Balcerowicza”. Przy Lwowskiej byłoby za mało miejsca, bo trzeba byłoby tam umieścić dodatkowo 100 budek i stoisk. Z handlu na Balcerowicza utrzymuje się blisko 200 rodzin, a z mojego stosika cztery rodziny. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Handlowcy i klienci mogą być spokojni, dwa targowiska nadal będą funkcjonować w tych samych miejscach.

Mimo obaw kupców handlujących na targowiskach przy ul. Targowej i na “Placu Balcerowicza” nie planuje się przenosin tych bazarów na ulice Lwowską. Przedstawiciel Urzędu Miasta poinformował nas, że klienci i handlarze mogą być spokojni, bo władze miasta przymierzają się jedynie do zmiany lokalizacji innego targowiska, tego z ulicy Dołowej, które być może już w 2013 roku będzie przenoszone na Lwowską.

Wczoraj informowaliśmy, że do handlarzy i do klientów z ulicy Targowej i z “Placu Balcerowicza” docierają  informacje, że oba bazary zostaną zlikwidowane i przeniesione na ulicę Lwowską. Byli oni zaniepokojeni takimi planami, bo nowe miejsce byłoby znacznie oddalone od centrum i mieszkańcom trudniej byłoby tam dojechać. Z tego powodu dochody stosik i budek spadłyby i wiele z nich upadłoby.

Więcej w Super Nowościach

Mariusz Andres

do “Bazar z placu Balcerowicza nie zostanie przeniesiony”

  1. Józef

    I bardzo dobrze tak trzymać , biorąc przykład z samej Warszawki , gdzie ponoć zaraz po mistrzostwach EURO 2012 na Stadion Narodowy mają wrócić handlarze wietnamscy , ponieważ COS nie ma innego inwestora – gospodarza strategicznego ?. A koszty oj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! utrzymania olbrzymie .

  2. stary

    Nie bylbym taki pewien ze Ferenc nas nie wydyma. Teraz nas uspokaja, ale na moj nos to w przeszlosci planuje na Balcerku parking wielopoziomowy tylko szuka inwestora. a na targowej Rysku postawi jakas galerie w stylu „kurna chata”. wspomnicie moje slowa los bazarow jest przesadzony-tak samo jak powrot platnej strefy dla kirowcow. dla tego Ferenc bedzie szukal placow w centrum miasta, ktore moze przejac. i walnie w nas kupcow.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.