Będą dukaty z Jackiem i Agatką

Fot. http://www.nostalgia.pl/jacekiagatka/

RZESZÓW. Niebawem pojawi się wyczekiwany przez kolekcjonerów i fanów Jacka i Agatki dukat lokalny z bohaterami pierwszej polskiej dobranocki. Będzie on honorowany w mieście od 22 marca do końca grudnia 2011 roku.

- Projekt plastyczny jest przygotowany. Na jego podstawie powstanie odlew gipsowy o średnicy 21 cm, który wymaga wręcz benedyktyńskiej dokładności, bo każda najdrobniejsza rysa na gipsie jest później przenoszona na dukata. Na podstawie gipsowego odlewu powstanie stempel, którego używa się później do tłoczenia lokalnych żetonów – opowiada Robert Drogoszcz, dyrektor Biura Promocji Regionów, które ma na swoim koncie niejedną akcję związaną z dukatami lokalnymi.

O tym, za ile i gdzie będzie można kupić dukata z Jackiem i Agatką na razie nie wiadomo. Dukat zostanie wyemitowany z okazji drugiej rocznicy powstania w Rzeszowie pierwszego w Polsce Muzeum Dobranocek. Będzie dostępny w trzech wersjach: mosiężnej (o nominale 6 dobranocek), bimetalowej (o nominale 9 dobranocek) i srebrnej (o nominale aż 49 dobranocek).

bes

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.