Będą reprezentować Podkarpacie w Bydgoszczy

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK wygrał Zespól Szkół Spożywczych z Rzeszowa, których opiekunem jest mgr Leszek Sienko. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. XX Jubileuszowe Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK wygrał Zespól Szkół Spożywczych z Rzeszowa 

Piątkowe zmagania młodych ratowników (dziewięciu drużyn z regionu) zakończyło się zwycięstwem zawodników z Rzeszowa, którzy bezapelacyjnie byli najlepszym zespołem ratowniczym. To oni reprezentować nas będą na Krajowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Bydgoszczy, które odbędą się w dniach 8, 9, 10 czerwca, gdzie spotkają się wszystkie zwycięskie drużyny z całej Polski.

Drugie miejsce w rzeszowskim zmaganiach zajęli ratownicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, a trzecie – I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy. Zawodnicy stanęli przed różnego rodzaju wyzwaniami ratunkowymi. Musieli uratować zadławionego człowieka, który już nie oddychał i jednocześnie uspokoić jego kolegę, który wpadł w panikę. Poradzić sobie z ratowaniem kobiety, która złamała nogę wpadając do studzienki kanalizacyjnej, podczas gdy pijany mąż robi wszystko by utrudnić ratownikom pomoc. Profesjonalnie zabezpieczyć trzy osoby z wypadku samochodowego gdzie sprawcą był pijany kibic drużyny przeciwnej niż potrącony przez niego pieszy, który w dodatku zaklinował się pod samochodem. A także uratować nastolatkę, która nie tylko zażyła leki, ale i podcięła sobie żyły w dodatku w obecności jej rozhisteryzowanej matki.

Zabezpieczyć kobietę z urazem kręgosłupa po upadku z drabiny. – Drużyny reprezentowały podobny, wysoki poziom, jednak ratownicy z Zespołu Szkół Spożywczych z Rzeszowa byli najlepsi i to oni będą nas reprezentować na Krajowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Bydgoszczy – mówi główny sędzia zawodów Maciej Maruszak, ratownik medyczny, instruktor Pierwszej Pomocy PCK.

Anna Moraniec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.