Będą zbierać dary, które trafią do domów dziecka

– 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka, zgromadzone dary zostaną przekazane do domów dziecka – wyjaśnia Wojciech Byczyński (24 l.), koordynator do spraw kontaktów zewnętrznych. Na zdj. obok Katarzyna Stec (24 l.), prezes Stowarzyszenia Tańca FRAGOLIN. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Stowarzyszenie Tańca FRAGOLIN oraz Krosnoludzkie Centrum Wolontariatu organizują w dniach od 6 do 24 maja akcję pod nazwą „Tak. Pomagam”.

W jej ramach będzie prowadzona zbiórka artykułów szkolnych, kosmetyków i zabawek m.in. we wszystkich krośnieńskich szkołach (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Zgromadzone dary trafią do dzieci z domów dziecka mieszczących się na terenie powiatu krośnieńskiego.

– W każdej z tych szkół, w tym także w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych mieszczącym się przy ulicy Grodzkiej, zostaną wydzielone miejsca, gdzie uczniowie będą mogli przekazywać dary – mówi Katarzyna Stec (24 l), prezes Stowarzyszenia Tańca FRAGOLIN.

Finał akcji planowany jest 30 maja w Domu Ludowym w Polance, gdzie odbędą się otwarte warsztaty taneczne, muzyczne i plastyczne dla dzieci.

– 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka, zgromadzone dary zostaną przekazane do domów dziecka – wyjaśnia Wojciech Byczyński (24 l.), koordynator do spraw kontaktów zewnętrznych.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o