Będzie 300 sklepów z alkoholem

- Obecny limit punktów sprzedaży alkoholu został już wyczerpany, a miasto się rozwija – uzasadniał radny Witold Walawender.

RZESZÓW. Przed wakacyjną przerwą radni przegłosowali, że będzie 300 sklepów z alkoholem

O 100 wzrośnie liczba koncesji na sprzedaż alkoholu w Rzeszowie. To efekt wtorkowej decyzji Rady Miasta, która przyjęła projekt, złożony dość niespodziewanie przez grupę radnych.
Od początku 2010 r. limit punktów z alkoholem wynosi 200. Na wtorkowej sesji pojawił się jednak wniosek o jego kolejne podwyższenie, tym razem do 300 sklepów. Pod projektem podpisali się: Witold Walawender (Rozwój Rzeszowa), Konrad Fijołek (SLD), Kazimierz Myrda i Marcin Deręgowski (obaj PO).

- Obecny limit został już wyczerpany, a miasto się rozwija – uzasadniał Walawender. Nie wszystkim pomysł przypadł do gustu. – Załatwmy to na zawsze, uchwalmy 1000 punktów i nie wracajmy do tego – denerwował się Antoni Kopaczewski (PiS). – Dlaczego takie projekty są zawsze zgłaszane z zaskoczenia? – pytał Jerzy Cypryś (PiS).
- A gdzie pozytywna opinia dowódcy garnizonu? – dociekali radni, którzym takiego dokumentu nie otrzymali. Okazało się, że opinia została wydana i dotyczy właśnie 300 punktów. Wniosek Kopaczewskiego o zdjęcie uchwały po to, by za jakiś czas zastanowić się nad radykalnym zwiększeniem limitu przepadł.

Ostatecznie za projektem głosowały kluby Rozwoju Rzeszowa, SLD i PO. Przeciw był PiS. Radne Jolanta Kaźmierczak (RR) i Beata Ratajczak (SLD) wstrzymały się.

Krzysztof Kuchta

do “Będzie 300 sklepów z alkoholem”

 1. oko za oko ząb za ząb

  Roman ma racje, latwiej jest pijanymi matołami sterowac, a ztego dobrobytu w polsce jesscze czesciej bedzie sie upijal jeden z drugim.

 2. Można Można

  a co to za różnica gdzie ktoś kupi alkohol, umiar trzeba mieć samemu nie odgórnie narzucany

 3. ela

  Radni rozpijają społeczeństwo, to powinno byc karalne

 4. roman

  najlepiej sterować pijanymi matołami

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.