Będzie 300 sklepów z alkoholem

- Obecny limit punktów sprzedaży alkoholu został już wyczerpany, a miasto się rozwija – uzasadniał radny Witold Walawender.

RZESZÓW. Przed wakacyjną przerwą radni przegłosowali, że będzie 300 sklepów z alkoholem

O 100 wzrośnie liczba koncesji na sprzedaż alkoholu w Rzeszowie. To efekt wtorkowej decyzji Rady Miasta, która przyjęła projekt, złożony dość niespodziewanie przez grupę radnych.
Od początku 2010 r. limit punktów z alkoholem wynosi 200. Na wtorkowej sesji pojawił się jednak wniosek o jego kolejne podwyższenie, tym razem do 300 sklepów. Pod projektem podpisali się: Witold Walawender (Rozwój Rzeszowa), Konrad Fijołek (SLD), Kazimierz Myrda i Marcin Deręgowski (obaj PO).

- Obecny limit został już wyczerpany, a miasto się rozwija – uzasadniał Walawender. Nie wszystkim pomysł przypadł do gustu. – Załatwmy to na zawsze, uchwalmy 1000 punktów i nie wracajmy do tego – denerwował się Antoni Kopaczewski (PiS). – Dlaczego takie projekty są zawsze zgłaszane z zaskoczenia? – pytał Jerzy Cypryś (PiS).
- A gdzie pozytywna opinia dowódcy garnizonu? – dociekali radni, którzym takiego dokumentu nie otrzymali. Okazało się, że opinia została wydana i dotyczy właśnie 300 punktów. Wniosek Kopaczewskiego o zdjęcie uchwały po to, by za jakiś czas zastanowić się nad radykalnym zwiększeniem limitu przepadł.

Ostatecznie za projektem głosowały kluby Rozwoju Rzeszowa, SLD i PO. Przeciw był PiS. Radne Jolanta Kaźmierczak (RR) i Beata Ratajczak (SLD) wstrzymały się.

Krzysztof Kuchta

do “Będzie 300 sklepów z alkoholem”

 1. ula

  @roman @ela @oko za oko ząb za ząb
  Smutne, że myślicie tak zero-jedynkowo… To, że macie doświadczenie z ludźmi o słabej woli to nie znaczy, żę każdy, któremu podstawi się butelkę z piwem musi ją wypić. Dla zdrowego człowieka duża ilość miejsc, gdzie można kupić alkohol nie wpływa na zwiększoną chęć jego kupna.

 2. oko za oko ząb za ząb

  Roman ma racje, latwiej jest pijanymi matołami sterowac, a ztego dobrobytu w polsce jesscze czesciej bedzie sie upijal jeden z drugim.

 3. Można Można

  a co to za różnica gdzie ktoś kupi alkohol, umiar trzeba mieć samemu nie odgórnie narzucany

 4. ela

  Radni rozpijają społeczeństwo, to powinno byc karalne

 5. roman

  najlepiej sterować pijanymi matołami

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.