Będzie inspirować twórców z całego świata

Małgorzata Jonaszek-Dul jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach. Interesuje się głównie grafiką warsztatową, polegającą na tworzeniu linorytów.
Fot. UG Gorzyce

Małgorzata Jonaszek-Dul, instruktorka plastyki w Domu Kultury we Wrzawach, znalazła się w gronie 9 osób z całego świata, których zadaniem będzie inspirowanie i uczenie innych projektowania prac  na specjalnych modelach papierów.

Lubi tworzyć i poznawać nowe techniki artystyczne. Obecnie jej serce skradła sztuka scrapbookingu i mixmediów. Małgorzata Jonaszek-Dul z Gminnym Ośrodkiem Kultury – Domem Kultury we Wrzawach związana jest od 19 lat. Dzieci i młodzież uczy nie tylko sztuki rysunku i tworzenia grafik za pomocą różnych narzędzi i stylów, ale prowadzi także zajęcia teatralne i taneczne.
Kilka miesięcy temu na swoim profilu instagramowym zaczęła prezentować swoje prace, w tym również te wykonane w nowych technikach. Jej umiejętności zostały szybko dostrzeżone przez przedstawicieli jednej z międzynarodowych firm zajmujących się projektowaniem i wydrukiem papierów do scrapbookingu i decoupage oraz produkcją farb i preparatów mediowych.
– Zdaję sobie sprawę z siły mediów społecznościowych, ale nie spodziewałam się, że moje prace będą miały aż taki pozytywny oddźwięk i że znajdę się w gronie niewielkiej liczby osób, która będzie tworzyła dla jednej z największych firm – mówi instruktorka.
Grupa, do której dołączyła Małgorzata Jonaszek-Dul, liczy 9 osób. Są w niej osoby pochodzące m.in. z: Hiszpanii, Rosji, Argentyny, Brazylii, Ugandy i Filipin.
– Naszym zadaniem będzie tworzenie prac i inspirowanie nimi innych. Każdy z nas przy pomocy mediów społecznościowych będzie prezentował swoje pracy, a przy tym uczył, jak wykonać pewne elementy, jakich technik i materiałów użyć, aby efekt był zadowalający – informuje Małgorzata Jonaszek-Dul.
Gminny Ośrodek Kultury – Dom Kultury we Wrzawach planuje cykl warsztatów poświęcony tworzeniu prac w scrapbookingu. Poprowadzi je Małgorzata Jonaszek-Dul. – Myślę, że jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, rozpoczniemy cykl warsztatów od przygotowywania dekoracji wielkanocnych. Zainteresowanych udziałem w takich warsztatach zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych i profilów w mediach społecznościowych – informuje Małgorzata Jonaszek-Dul.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments