Będzie praca dla kolejarzy

ŻURAWICA. Na przejściu Medyka-Żurawica od kilku lat rośnie ilość przeładunków.

Państwowa firma PKP Cargo chce zarobić na tym jak najwięcej, dlatego zdecydowało się na utworzenie spółki zależnej zajmującej się operacjami logistyczno-przeładunkowymi. Oznacza to, że będzie praca dla kolejarzy.

Spółka „Centrum Logistyczne Medyka-Żurawica” zajmować się będzie obsługą graniczną przewozów, transportem kolejowym towarów na granicy z Ukrainą, a także m.in. przeładunkiem, składowaniem, segregowaniem, pakowaniem czy kruszeniem.

– Pozwoli nam to efektywnie wykorzystać posiadaną infrastrukturę – mówi Andrzej Winter, członek zarządu „Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica”. – Chodzi o podstawianie pociągów i organizowaniu przewozów. W ten sposób utrzymamy też miejsca pracy, co jest szczególnie ważne w sytuacji kryzysu gospodarczego i wzrostu bezrobocia.

W 2010 roku w rejonie Żurawica – Medyka przeładowano łącznie 1,69 mln ton towarów (przede wszystkim rudy metali). Prognoza na 2011 rok zakłada wzrost o 5 proc., w tym rozpoczęcie przeładunków węgla, drewna, zboża itp. Oprócz tego w 2010 roku przeładowano tu 1970 sztuk kontenerów (prognoza na 2011 – 2500 sztuk).

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments