Będzie proces za zakazaną miłość

Mężczyzna przebywający w chmielowskim Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Nisku wychodząc na przepustki spotykał się z nastolatką. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Miłość wielka, ale prawo surowe. 24-latek odpowie za seks z 14-letnią dziewczyną.

Jest akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mieszkańcowi Końskich, który podczas wyjść na przepustki z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Nisku mieszczącego się w podtarnobrzeskim Chmielowie, współżył z 14-letnią dziewczyną. Sprawa jest nietypowa, bo nastolatka nie broniła się przed kochankiem.

Ona miała 14-lat. On – 10 lat więcej, kiedy na wiosnę 2012roku spotkali się i wpadli sobie w oko. Mężczyzna odsiadywał właśnie wyrok za przestępstwo przeciwko mieniu w podtarnobrzeskim Chmielowie, a ona była mieszkanką jednej z podtarnobrzeskich miejscowości. Nie myśląc o konsekwencjach, młodzi ludzie uprawiali ze sobą seks. Dziewczyna wyrażała na niego zgodę, a mężczyzna podobno nie wiedział, ile nastolatka ma lat. Do schadzek dochodziło, gdy 24-latek wychodził na przepustki. I być może nikt by się o nich nie dowiedział, gdyby dziewczyna nie zaszła w ciążę.

W połowie roku niemająca jeszcze ukończonych 15-lat dziewczyna trafiła do tarnobrzeskiego szpitala. Była w 16. tygodniu ciąży. Szpital, ze względu na wiek ciężarnej, powiadomił o jej pobycie w lecznicy miejscową prokuraturę.

Ponieważ obcowanie płciowe z osobami poniżej 15. roku życia jest w Polsce karane, śledczy szybko ustalili, z kim dziewczyna utrzymywała kontakty seksualne i kto  najprawdopodobniej jest ojcem dziecka. Mężczyzna nie wypierał się kontaktów z mieszkanką powiatu tarnobrzeskiego, ale utrzymywał, że nie znał jej wieku.

Akt oskarżenia przeciwko 24-latkowi kilka dni temu trafił do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Za utrzymywanie kontaktów płciowych z osobą poniżej 15. roku życia – nawet jeśli wyraża ona na nie zgodę – kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Rokoszewska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
marian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marian
Gość
marian

ale cie malolata wkrecila teraz bedziesz mial lipe