Będzie projekt obwodnicy północnej

Nowy odcinek obwodnicy północnej połączy ul. Załęską z ul. Lubelską. Na mapie nowa droga oznaczona jest jako Etap III i Etap V.

RZESZÓW. Budowa nowej drogi może kosztować 60 mln zł

Miasto ogłosiło przetarg na dokumentację odcinka obwodnicy północnej od ul. Załęskiej do Lubelskiej wraz z nowym mostem na Wisłoku. To realizacja jednej z poprawek budżetowych zgłoszonych przez PiS.

O budowie odcinka obwodnicy północnej do ul. Lubelskiej mówi się od lat, ale robi się niewiele. Nowa droga ma zaczynać się na skrzyżowaniu ul. Załęskiej i Rzecha. Istniejąca ulica Rzecha na odcinku 700 m w kierunku zachodnim zostanie przebudowana na dwujezdniową, a jej przedłużeniem będzie nowy odcinek o długości 1100 m z mostem na Wisłoku i estakadami, łączący ul. Ciepłowniczą z Lubelską.

Opracowanie dokumentacji dla takiego ciągu drogowego było jedną z kilku zgłoszonych przez PiS przy uchwalaniu budżetu poprawek, popartych przez prezydenta.

- To bardzo ważna inwestycja, która odciąży centrum miasta i ułatwi komunikację w kierunku Lublina – argumentowali radni.

Na wykonanie takiego studium zarezerwowano 200 tys. zł. Po aktualizacji nazwy zadania na lipcowej sesji, ostatnio ogłoszono przetarg na dokumentację. Wykonawca ma za zadanie opracować dokumentację programowo-przestrzenną odcinka obwodnicy oraz uzyskać decyzję środowiskową. Czas na składanie swych ofert firmy mają do 23 września. Termin realizacji: październik 2012 r.

400-metrowy most

Droga ma mieć dwie 7-metrowe jezdnie, przedzielone 5-metrowym pasem zieleni, obustronne ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 4 metrów. W jej ciągu znajdzie się też most na Wisłoku o nośności 50 t i szerokości 23 metrów. Potężna konstrukcja o długości aż 400 metrów przetnie nie tylko rzekę, ale także zbiornik wodny przy rzeszowskiej elektrociepłowni. Obwodnica ma łączyć się z ul. Lubelską na wysokości skrzyżowania z ul. Krogulskiego, która w przyszłości stanie się jej kolejnym odcinkiem.

Gdy dokumentacja będzie gotowa, możliwe stanie się wpisanie inwestycji do budżetu. Nie wiadomo jeszcze czy pieniądze się znajdą. – Według wstępnych szacunków koszt budowy drogi wyniesie ponad 60 milionów złotych – mówią miejscy urzędnicy.

Krzysztof Kuchta

do “Będzie projekt obwodnicy północnej”

 1. kamil

  no właśnie że to nie ma sensu… na ich miejscu zacząłbym z drugiej strony z obwodnicą od ulicy krakowskiej…

 2. all

  „To bardzo ważna inwestycja, która odciąży centrum miasta i ułatwi komunikację w kierunku Lublina – argumentowali radni”. – ????
  Przecież nowa droga na Lublin „poleci” niedługo od ronda Kuronia prosto na Stobierną…
  NIe wiem, czy równoległa obwodnica do „obwodnicy autostradowej” ma teraz sens…

 3. res

  Z 60 milionów juz 12 mozna odzyskać za głupią kładkę ZERO

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.