Będzie referendum w sprawie odwołania Tadeusza Ferenca?

Poseł Dariusz Dziadzio jest przeciwny wykorzystaniu budynku po Muzeum Okręgowym na muzeum diecezjalne i grozi Tadeuszowi Ferencowi referendum w sprawie jego odwołania. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W czwartek w Pałacu Biskupów Rzeszowskich odbyło się polityczne spotkanie z Biskupem Kazimierzem Górnym poinformował nas poseł Dziadzio.

Wzięli w nim udział: prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (SLD), poseł Tomasz Kamiński (SLD), Anna Kowalska (SLD), posłanka Krystyna Skowrońska (PO), poseł Zbigniew Rynasiewicz (PO), poseł Stanisław Ożóg (PiS), Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości. Rozmawiano na temat przeniesienia Muzeum Okręgowego do rzeszowskiego Zamku.

– Jaki jest powód, że za murami tego Pałacu odbyło się spotkanie “Śmietanki Polityczno-Towarzyskiej” Regionu z Biskupem? Jakież to handle polityczne odbywają się za plecami mieszkańców miasta z biskupem? Co na tym spotkaniu przehandlowano za dozgonne poparcie dla przedstawicieli wspomnianych partii? Czy Prezydent Ferenc obawia się, że bez wsparcia biskupa nie zostanie wybrany na kolejną kadencję? Czy przekazanie kościołowi budynku przy ul. 3 Maja, który pozostanie po Muzeum Okręgowym, ma być kolejną zapłatą za akcję promocyjną powiększania Rzeszowa za każdą cenę? Tym razem akcja przyłączenia Trzebowniska do Rzeszowa ma być wsparta z Kościelnej Ambony?  – pyta poseł Dariusz Dziadzio z Ruchu Palikota i jednocześnie zapowiada, że “Jeżeli okaże się, że Marszałek Województwa da się przekonać prezydentowi Ferencowi wespół z Biskupem i przekaże budynek pozostały po muzeum kościołowi z 99 proc. rabatem lub za 1zł, to złożymy wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta Ferenca.”.

bsz

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.