Będzie referendum w sprawie odwołania Tadeusza Ferenca?

Poseł Dariusz Dziadzio jest przeciwny wykorzystaniu budynku po Muzeum Okręgowym na muzeum diecezjalne i grozi Tadeuszowi Ferencowi referendum w sprawie jego odwołania. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W czwartek w Pałacu Biskupów Rzeszowskich odbyło się polityczne spotkanie z Biskupem Kazimierzem Górnym poinformował nas poseł Dziadzio.

Wzięli w nim udział: prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (SLD), poseł Tomasz Kamiński (SLD), Anna Kowalska (SLD), posłanka Krystyna Skowrońska (PO), poseł Zbigniew Rynasiewicz (PO), poseł Stanisław Ożóg (PiS), Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości. Rozmawiano na temat przeniesienia Muzeum Okręgowego do rzeszowskiego Zamku.

– Jaki jest powód, że za murami tego Pałacu odbyło się spotkanie “Śmietanki Polityczno-Towarzyskiej” Regionu z Biskupem? Jakież to handle polityczne odbywają się za plecami mieszkańców miasta z biskupem? Co na tym spotkaniu przehandlowano za dozgonne poparcie dla przedstawicieli wspomnianych partii? Czy Prezydent Ferenc obawia się, że bez wsparcia biskupa nie zostanie wybrany na kolejną kadencję? Czy przekazanie kościołowi budynku przy ul. 3 Maja, który pozostanie po Muzeum Okręgowym, ma być kolejną zapłatą za akcję promocyjną powiększania Rzeszowa za każdą cenę? Tym razem akcja przyłączenia Trzebowniska do Rzeszowa ma być wsparta z Kościelnej Ambony?  – pyta poseł Dariusz Dziadzio z Ruchu Palikota i jednocześnie zapowiada, że “Jeżeli okaże się, że Marszałek Województwa da się przekonać prezydentowi Ferencowi wespół z Biskupem i przekaże budynek pozostały po muzeum kościołowi z 99 proc. rabatem lub za 1zł, to złożymy wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta Ferenca.”.

bsz

29
Dodaj komentarz

avatar
24 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
Janioiwankarwowskirzeszowaiakradny parafialny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janio
Gość
Janio

P.Ferenc to tak jak nieboszczka PZPR raz pomacha ludziom marchewką, trzymając z tyłu kija, potem udaje że to nie jego sprawa i to nie on . Moze np dużo obiecać a mało zrobić. Mało zrobicdużo zupełnie niepotrzebnych rzeczy za ogromne pieniądze. Albo duzo zrobic za małe pieniądze. Lubi akcję niewidzialnej ręki.

iwan
Gość
iwan

Dziadzio kiedy głosowanie w Sejmie o ograniczeniu do dwóch kadencji zasiadania na stołku prezydenta czy burmistrza miasta.Jeśli Sejm to przegłosuje to już nasz lokalny dziadek nie bedzie prezydentem na nastepna kadencje.Referenda nie wychodzą bo ludzie nie chodzą na te spektakle.

ROMAN
Gość
ROMAN

do P.” Gall ” – uprzejmie przypominam – nie ważne kto głosuje i na kogo ;
– ważne KTO liczy głosy – ot cała prawda i odpowiedż na pytanie.

rzeszowaiak
Gość
rzeszowaiak

„Będzie referendum w sprawie odwołania Tadeusza Ferenca?”
Buahahaha jaki bałwan ,dziaddzio majaczysz cos czyżbyś napalił sieza dużo skrętów, won z sejmu z tymi tępymi cudakami, ci którzy na nich głosowali myslelei że oni są cos w stanie lepszego dla kraju zrobić ?? i robią wieksze pośmiewisko anizeli ono było dotychczas.

Gall
Gość
Gall

Dziadzio – co za śmieszna osoba. I ty śmiesz się w ogóle publicznie wypowiadać. Widziałem tego pana w akcji – jakieś pół roku temu, może mniej. Była noc, prawie centrum miasta i akcja z policją. Co za zadufany w sobie ……. I to ma być przedstawiciel nas, naszego Państwa. Zawsze uważałem, że polityka to bagno, ale to …… Boże, kto go wybrał ?

karwowski
Gość
karwowski

wyborcy go wybrali

ty pewnie głosowałeś za spadochroniarką z PiSu – Józefą Hrynkiewicz ?
możesz nam przyblizyc co Pani Hrynkiewicz zrobiła dla Rzeszowa ?
a może napisz ile razy była w Rzeszowie ?
olewa was totalnie – żal mi takich jak ty

gość
Gość
gość

Dziadzio liczysz na stołek po „dziadku”? Zapomnij!!!!

STEFAN
Gość
STEFAN

PAN DZIADZIO JEDZIE WARUNKOWO !!!! SAM NA PODWODNĄ WYCIECZKE !!!!!!!!!!!!!!!!

Panie DZIADZIO TYLKO KIEDY ?????????????????????????????????????????

PŁETWONUREK
Gość
PŁETWONUREK

WEZME CIA PANIE DZIADZIO na zwiedzanie WISŁOKA BEZ sprzetu :::: JEDZIESZ ?????

www
Gość
www

czy ta partia nie może się zająć czymś pożytecznym? pośle Dziadzio – tonem wypowiedzi dorównuje pan Macierewiczowi…. ehhhhh czy ten kraj nie zasługuje na lepsze elity???

SZOFER
Gość
SZOFER

DZIADZIO a widziałeś lód spod spodu ??? NA ZALEWIE ???

zombi
Gość
zombi

kiedy kiedy odbędzie się referendum?????????????????.A może zorganizować też uroczyste wywiezienie tego jegomościa z ratusza na taczkach

marcin
Gość
marcin

Dziadzio by tam widzial sexshop albo inny przybytek wolnej miłości (najlepiej homoseksualnej), dlatego wyraził swój sprzeciw. Wszyscy pamiętamy, jak jego szef wymachiwał w Sejmie wibratorem, kto na takich spojrzy poważnie…

Ambroży
Gość
Ambroży

Ale zapytam jasno : to jest dziadzio czy babcia w/g Palikota?

bara bara
Gość
bara bara

żydostwo przejeło wszystko ,,,,,,, my jesteśmy niewolnikami bo tak chciał Wałęsa i jego spoąsozy z CIA pomyślcie dalaczego izralel do dziś nie splajtował my za to płacimy

gość
Gość
gość

Ferenc powinien rządzic jeszcze 10 lat bo na to zasłużył

rzeszowaiak
Gość
rzeszowaiak

Zgadza się, nareszcie jakaś kompetenta wypowiedź.

reset
Gość
reset

żale posła smroda z Ruchu Paligniota bo go nie zaprosili, ja widziałem jak ten poseł uciekał przed biskupem na otwarciu terminala w Jasionce, udawał, że zadzwonił mi telefon, a jak biskup przeszedł odłozył telefon i wrócił na miejsce.

TT
Gość
TT

Reset dobrze, że jak on poszedł zadzwonić to ty nie wskoczyłes biskupowi pod sutannę!!!

grześ
Gość
grześ

Nie tak z SLD jak jeszcze z nie tak odległej kwitnącej PZPR !

ROMAN
Gość
ROMAN

przypominam niektórym bo jak zwykle nie wiedzą co piszą; organem wykonawczym miasta jest prezydent/ powołuje i odwołuje swoich zastępców /przygotowuje wszystkie sprawy o których stanowi Rada ; projekty,budżet, uchwały ,informuje mieszkańców. zarządzenia,wydatki, gospodaruje mieniem komunalnym, składa sprawozdania, spory sądowe- ugody , komisje przetargowe ,zwołuje sesje Rady ,prezydent podlega Radzie- to co sobie przypomniałem pozatym jest dziwne aby Pan Dziadzio decydował na okoliczność ; z kim i na jaki temat ma rozmawiać biskup – widocznie temu Panu zlasowały się już szare komórki – trudno – biskup zaprasza kogo chce i rozmawia na taki temat jak mu pasuje – proste jak prawo… Czytaj więcej »

clonx
Gość
clonx

odstawic klechow od polityki raz na zawsze!!!!1

sas
Gość
sas

ferenc z biskupem to koledzy!dzidek juz dawno winien odejsc bo ludzi to on ma za nic-facet chory na władze!emerytura plus pensyjka razem ok 18tysi.a bezrobocie w miescie bo fabryki ani jednej nie wybudowal -ludzie zli bo on sie zabawia okolejne hektary ktorych ludzie nie chca mu oddac!i nie oddajcie!

Ambroży
Gość
Ambroży

Dziadzio jesteś przez pomyłkę wyborców reprezentantem ścieku politycznego palikociarni i nikt poważny z takimi planktonami się nie będzie układał w poważnych sprawach .

axxadd
Gość
axxadd

Lepiej byłoby zrobić referendum i go odwołać zanim odda księżulkom budynek. Szkoda, że dopiero po fakcie będzie powód aby to zrobić…

wałek
Gość
wałek

Dlaczego Biskup rzeszowski przyjmuje ludzi z SLD którzy opowiadają się za aborcją, małżeństwami jedopłciowymi i uczestniczą w paradach równości?

Stefan
Gość
Stefan

Przykazania przykazaniami ale jest kasa do zrobienia na chwałę Watykanu.

radny parafialny
Gość
radny parafialny

Jakiego Watykanu ? Kasa zostanie zgarnieta po cichu do prywatnych kieszeni kleru !
Na jakim swiecie ty zyjesz ?
Od kiedy ksadz odprowadza kase ktora zagarnal do kieszeni dla Watykanu ?
Takie bajdy to mozesz opowiadac dzieciom w przedszkolach !

SZOFER
Gość
SZOFER

DZIADZIO ?? COŚ TY SIĘ NAJARAŁ !?! CIEBIE TRZEBA ZBADAC ???? TY JESTES POP………!!!!!
TY I TA TWOJA BANDA NAJARANYCH PEDAŁÓW NIE MACIE POJECIA O POLITYCE !!!