Będzie remont ul. Podkarpackiej i zakup 100 nowych autobusów

Przebudowa ul. Podkarpackiej to jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Remont ulicy ma zacząć się jeszcze na wakacjach.

RZESZÓW. Inwestycje transportowe rozpoczną się nawet bez unijnych pieniędzy.

Dziś prezydent na wniosek klubu PiS ma przedstawić radnym informację na temat opóźnień w realizacji programu transportowego. Urzędnicy zapowiadają jednak, że niezależnie od tego czy uda się uzyskać unijne dofinansowanie, część inwestycji rozpocznie się już w tym roku.

Wniosek o unijne dofinansowanie projektu “Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic” musi być złożony do końca roku. Inaczej ok. 75 milionów euro może przepaść.

To czy miastu się uda, zależeć będzie od szybkiego przygotowania dokumentów przez krakowską firmę wybraną w miejsce hiszpańskiej APII XXI, z którą rozwiązano umowę.

Program zakłada przebudowę kilku głównych ulic: Rejtana, Podkarpackiej, Lubelskiej, Wyzwolenia, kilkunastu  skrzyżowań, wprowadzenie systemu sterowania ruchem, systemu informacji pasażerskiej oraz zakup 100 nowoczesnych autobusów.
W tegorocznym budżecie zapisano pieniądze m.in. na przebudowę ul. Podkarpackiej (15,7 mln zł), przebudowę al. Rejtana (9 mln zł), zakup nowych autobusów (18,3 mln zł). Łącznie na inwestycje związane z programem transportowym przewidziano w 2011 r. ponad 50 mln zł.

Remont jeszcze na wakacjach
Przetarg na przebudowę i remont Podkarpackiej do starej granicy miasta będzie rozstrzygnięty w lipcu. To jedna z inwestycji najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców. Modernizacja obejmie też skrzyżowanie al. Powstańców Warszawy, al. Batalionów Chłopskich i ul. Dąbrowskiego. Przebudowa tego skrzyżowania oraz jezdni do wysokości ul. Poznańskiej będą wykonywane w pierwszej kolejności. Podkarpacka zostanie częściowo poszerzona. Cała inwestycja ma być gotowa jesienią 2012 r.
Według zapewnień urzędników już wkrótce ma być ogłoszony także przetarg na zakup nowych autobusów i to od razu wszystkich 100. Jednak sama dostawa pojazdów zostałaby rozłożona na trzy lata, do 2013 r.

Krzysztof Kuchta

do “Będzie remont ul. Podkarpackiej i zakup 100 nowych autobusów”

  1. FILIP

    Racja Podkarpacka ma byc remontowana TYLKO dla ludzi (remontują chodniki) ale to też jest korzystne dla nas na p-ej nie mozna przejsc ale moze cos z tego bedzie a autobusy to najlep. są PR11o i nie trzeba nam nowych JA JEZDZE TYLKO MPK

  2. franek

    Po co remontować ul Podkarpacką skoro zaraz zarezerwują jeden pas na Bus pasy i znów korki po Boguchwałe

  3. piotr

    A może by tak rada miasta zajela sie pomocą pracownikom MPK.Chodzi o to że kierowca,który przepracuje w MPK 2 lata , nie przedłuża sie mu już nowej umowy na czas nieokreślony, tylko sie go zwalnia i jak sie uda to przyjmuje sie go po 3 miesiacach i tak moze trwać lata. To nie chodzi że jest za dużo kierowców, bo co pewien czas są przyjecia do pracy.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.