Będzie więcej patroli policji i straży na osiedlu

Teren, na którym będą się odbywały koncerty, będzie ogrodzony i strzeżony przez ochroniarzy. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Juwenalia w ubiegłym roku źle zapisały się  w pamięci mieszkańców Drabinianki.

W czwartek (16.05) w miasteczku akademickim Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej rusza maraton wieczornych koncertów w ramach I Podkarpackiego Festiwalu „KultURalia”.

Uniwersyteckie juwenalia w ubiegłym roku źle zapisały się w pamięci mieszkańców Drabinianki, czyli bloków przy ulicach Cichej, Granicznej i Kwiatkowskiego. Pijana młodzież, zamiast bawić się na terenie miasteczka akademickiego, „rozlewała” się po osiedlu. Doszło do wielu dewastacji i zakłóceń porządku. Okoliczne sklepy wydłużały godziny otwarcia, by zaspokoić alkoholowe potrzeby młodych ludzi.

Ratusz nie odpowiedział
Protesty mieszkańców sprawiły, że przedstawiciele Rady Osiedla Drabinianka na początku kwietnia spotkali się z organizatorem imprezy, przewodniczącym samorządu studenckiego Dawidem Paśką. – Wspólnie opracowaliśmy trzy wnioski w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na osiedlu i skierowaliśmy je do prezydenta miasta – mówi przew. Rady Osiedla, radny Zbigniew Grabowski. – Po pierwsze, wnioskowaliśmy, by na osiedlu podczas koncertów działał stały punkt kierowania służbami porządkowymi, na jego potrzeby zaproponowaliśmy świetlicę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” przy ul. Granicznej. Po drugie, by parking dla uczestników Kulturaliów został wyznaczony między ul. Graniczną a Zieloną tak, by samochody omijały teren osiedla. Po trzecie, by okoliczne sklepy nie wydłużały godzin pracy – mówi radny Grabowski.

Więcej patroli
Do środy zarówno Rada Osiedla, jak i samorząd studencki UR nie otrzymali pisemnej odpowiedzi ratusza. Szef samorządu studenckiego Dawidem Paśko spotkał się jedynie z przedstawicielem policji i szefem straży miejskiej. Zapewnili go o wzmożonych patrolach na osiedlu.

Koncerty w ramach I Podkarpackiego Festiwalu „KultURalia” potrwają cztery dni, od czwartku do niedzieli. Czwartkowy koncert zakończy się o północy, w następnie dni później, o 2 w nocy.

Piotr Samolewicz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o