Będziemy mieć podgrzewane przystanki

Nowe wiaty przystankowe zostaną wyposażone w „dmuchawy”, które mają ogrzać czekających pasażerów. Fot. Wit Hadło
Nowe wiaty przystankowe zostaną wyposażone w „dmuchawy”, które mają ogrzać czekających pasażerów. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Do tej pory Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił dwa przetargi na budowę nowych wiat przystankowych.

10 tysięcy złotych ma kosztować nowość, którą chcą wprowadzić urzędnicy miejscy w Rzeszowie, mianowicie podgrzewane przystanki. – Czy to jest nam faktycznie potrzebne? – pytają mieszkańcy.

Mieszkańcy Rzeszowa już od wielu miesięcy nie mogą się doczekać zakończenia prac przy Rzeszowskim Inteligentnym Systemie Transportowym. Z powątpieniem patrzą na zamontowane tablice na przystankach i duże elektroniczne ekrany na większych ulicach miasta. Jadąc autobusem nietrudno jest usłyszeć żarty, że to najdłuższy test systemu, jaki ludziom dany było widzieć. Prace przy systemie transportowym trwają, a firma ma przedłużony do marca termin na wywiązanie się w umowy.

Niezależnie od prac nad programem transportowym, miasto zaczęło inwestować w wizualną odnowę przystanków. W pięciu miejscach pojawiły się nowe wiaty przystankowe. Od starych mają wyróżniać się nie tylko wyglądem, ale głównie oświetleniem, którego brak uniemożliwia wieczorami sprawdzenie godziny odjazdu autobusu.
Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną zamontowane kolejne nowe wiaty, zwłaszcza że koszt wymiany dotychczasowej na nową to ok. 30 tysięcy złotych. Tymczasem miasto myśli o ulepszeniach tych, które już są.

– Chodzi o montaż instalacji z nawiewem w dachu wiat – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta. Ogrzewane wiaty przystankowe to pomysł przywieziony przez urzędników miejskich z Dubaju, gdzie pasażerowie w zamykanych, klimatyzowanych wiatach mogą się ochłodzić.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zdecydował, że ogrzewanie zostanie zamontowane na razie w dwóch wiatach na przystankach przy galerii handlowej na ul. Piłsudskiego i przy Urzędzie Marszałkowskim.

Blanka Szlachcińska

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
jaJvsTomaszwandalJózef z PGING Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ja
Gość
ja

Przy U. Wojewódzkim a nie Marszałkowskim!!!

Jvs
Gość
Jvs

Sam jestem ciekawy jak przy otwartym oszkleniu można ogrzać cokolwiek. Więc z oceną poczekam to organoleptycznego testu. Tylko u nas same poślizgi wykonawców. Pewnie skończą jak już będzie +18 :)

Tomasz
Gość
Tomasz

Wprowadzić jeszcze system mnitorujacy przed wandalami i ok. Szkoda że modernizacja idzie tylko pełną parą w Rzeszowie a co z Krosnem?

wandal
Gość
wandal

Już się nie mogę doczekać jak zepsuję wam to ogrzewanie . Będzie wiecznie zepsute hahaha (to żart ale i tak tak będzie)

Józef z PGING
Gość
Józef z PGING

Najlepsze jak jadę autobusem do pracy. Na przystanku wypuszczam po cichu gaz ale jelitowy i każdy to wdycha a śmierdzi straszliwie ale mi to nie przeszkadza bo wolę żeby obcy wdychal to a nie trzymać w otrzewnej bo to nie jest zdrowe.

goskaq
Gość
goskaq

wiem gdzie bede spala jak sie nawale :)