Będziemy płacić podatek od deszczówki

Od 2014 r. będziemy płacić podatek za to, że deszczówka spadająca na dach naszego domu spływa do gminnej kanalizacji. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. KRAJ. Najpóźniej od 2014 roku zapłacimy podatek za to, że z dachu naszego domu czy podjazdu deszczówka spływa do gminnej kanalizacji. W najbliższych miesiącach sejm zajmie się ustawą, która pozwoli gminom nakładać na nas opłaty.

Opłaty od opadów będą liczone na podstawie metrów kwadratowych np. dachów. Samorządy dostaną prawa, które pozwolą im nakładać na mieszkańców podatek od deszczówki. Przez to miliony osób i firm będzie miało chudsze portfele.

Poseł Adam Szejnfeld z PO zakomunikował, że uzupełniono już uzasadnienie projektu z 2 października, który dotyczy zmian w ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Autorzy projektu szacują, że nowelizacja może wejść w życie już w połowie przyszłego roku.

Obecna ustawa zezwala gminie na pobieranie opłaty od deszczówki, która spływa do kanalizacji z zanieczyszczonych powierzchni np. miast, terenów przemysłowych, dróg i parkingów. Nowelizacja rozstrzygnie sposób naliczania opłaty, która do tej pory była obliczana np. na podstawie pomiarów średnich opadów atmosferycznych. Od 2014 r. gmina będzie naliczać od metra kwadratowego powierzchni np. dachu, a podatek obejmie wszystkich mieszkańców.

bsz

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WIESLAWZBEmiliaAsikoko za oko ząb za ząb Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
WIESLAW
Gość
WIESLAW

Tez ciekawy jestem ktory to DEBIL wymyslil kolejna bzdurna ustawe WLASNIE ZNOWU OKAZUJE SIE ZE ZYJEMY W CHORYM KRAJU !

ZB
Gość
ZB

Propnuję jeszcze za śnieg i promienie słoneczne.

Emilia
Gość
Emilia

Kto jest tym idiotą, który to wymyślił?. Proszę o opublikowanie nazwiska i funkcji.
Po pierwsze – deszczówka wsiąka w grunt, a nie spływa do zamkniętego systemu rur kanalizacyjnych.
Po drugie – gdyby na danym miejscu nie stał dom, czy deszczówka by nie wsiąkała w grunt?.
Z tej kretyńskiej Polski od stuleci śmieją się inne narody i nie ma się co dziwić.

Asik
Gość
Asik

Kiedy wymyślą podatek od puszczenia bąka?

oko za oko ząb za ząb
Gość
oko za oko ząb za ząb

Ten swiat nie pociagnie do 2014. I bardzo dobrze bo gdy sie skonczy to wszyscy odpowiemy przed Bogiem za to jacy byslismy dla innych a nie jak bardzo dorobilismy sie na krzywdzie:)