Bella Dolina wciąż bez konkretów

Kompleks Bella Dolina ma powstać w rejonie ul. Lubelskiej, przy granicy z Trzebowniskiem. Fot. Mayland Real Estate

RZESZÓW. Hektarową działkę w rejonie ul. Lubelskiej miasto wyceniło na aż 5,5 mln zł

- To nie jest cena rynkowa – mówią przedstawiciele firmy Mayland o wycenie przez ratusz działki na Staromieściu, która miała być wykorzystana do budowy kompleksu Bella Dolina. Cenę wywoławczą hektara gruntu wyśrubowano na 5,5 miliona złotych.

Mayland Real Estate chce przy granicy z Trzebowniskiem zbudować wielki kompleks handlowo-rozrywkowy Bella Dolina. Większość gruntów kupiła od poprzedniego inwestora. W tym roku Mayland zamienił się z miastem częścią działek. Za około hektar gruntu w środku inwestycji, Francuzi odstąpili 4 hektary terenu przeznaczone pod drogi i dopłacili 1,2 mln zł.

Radni zgodzili się jednak z propozycją prezydenta, by dwie pozostałe działki obejmujące nieco ponad hektar gruntu na obrzeżach francuskiej inwestycji wystawić na sprzedaż. Mayland wnioskował o zamianę tego terenu za inne posiadane tereny.

Miasto już dokonało wyceny gruntu. Okazuje się, że cenę wywoławczą ustalono na 5,5 mln zł. Sam przetarg zaplanowano na październik. Czy Mayland w nim wystartuje?
- To nie jest działka, która spędza nam sen z powiek – odpowiada Jarosław Więckowski, dyrektor ds. rozwoju Mayland Real Estate. – Po za tym cena 5,5 miliona złotych ze ten grunt nie jest ceną rynkową. Ta cena znacząco odbiega od cen innych nieruchomości w tym rejonie. Prawdę mówiąc, nigdy nie było tak wyśrubowanych cen, nawet w najlepszych czasach dla rynku nieruchomości.

Zmieszczą się na tym co już mają
Decyzja o tym czy francuski inwestor przystąpi do przetargu jeszcze co prawda nie zapadła, jednak jest to mało prawdopodobne. Przedstawiciele Maylanda powątpiewają zresztą czy do licytacji za taką cenę gruntu stanie ktokolwiek inny. Więckowski przypomina, że hektarowa działka samodzielnie nie ma praktycznie wartości inwestycyjnej.
- Za te pieniądze lepiej poprawić projekt, by cała inwestycja zmieściła się na terenach, którymi już dysponujemy – ocenia. Na razie ostateczne wciąż decyzje nie zapadły, ale firma jest przygotowana, by zmniejszyć teren inwestycji. – Dysponujemy już takimi koncepcjami – mówi dyr. Więckowski. – Pozostaje tylko dostosowanie dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

Kiedy firma złoży taki wniosek? – Chcemy, by nastąpiło to w tym roku – odpowiadają przedstawiciele Maylanda.

Krzysztof Kuchta

 

do “Bella Dolina wciąż bez konkretów”

  1. Mieszkaniec

    Bella Dolina nie zacznie zanim Jedynie Słuszny Inwestor nie skończy swojej inwestycji. Prezio i urzedasy miejskie już o to zadbają.

  2. Jan

    A co na to sierżant Podkulski?Widząc po tempie budowy hotelu chyba brak kasy!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.