Beniaminek ma mieć charakter

Rafał Partyka (przodem) jest jednym z czterech nowych graczy, którzy do tej pory zasili kadrę zespołu z Krosna.

I LIGA. Krośnieński klub szuka nadal graczy na pozycję nr 3. i 5.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno są bliskie zakończenia budowania składu. – Zależy nam na tym, aby mieć drużynę z charakterem. Jeśli wypalą dwa ostatnie transfery, nad którymi pracujemy, to będziemy mieli naprawdę niezły zespół – mówi prezes krośnieńskiego klubu, Janusz Walciszewski.

W letniej przerwie krośnieński beniaminek pozyskał już czterech graczy: Marcina Makandera (rozgrywający/rzucający obrońca, Znicz Pruszków), Rafała Partykę (rozgrywający, MKS Dąbrowa Górnicza), Macieja Ustarbowskiego (silny skrzydłowy/środkowy, Górnik Wałbrzych) oraz Mariusza Piotrkowskiego (silny skrzydłowy MKS Dąbrowa Górnicza). – Właśnie o takich zawodników nam chodziło i jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się ich pozyskać – zapewnia prezes Walciszewski.

Przygotowania u siebie
Do zamknięcia składu krośnieńskiego zespołu brakuje jeszcze dwóch zawodników. – Szukamy graczy na pozycję nr 3. i 5. Rozmowy trwają, są mocno zawansowane i myślę, że wszystko powinno się wyjaśnić do końca przyszłego tygodnia – kontynuuje Walciszewski. Rozgrywki I ligi w sezonie 2010/11 wystartują w pierwszy weekend października. Krośnianie obecnie przebywają na urlopach, a na pierwszych po letniej przerwie zajęciach zameldują się 16 sierpnia. – Będziemy się przygotowywać na własnych obiektach.

Mamy w Krośnie znakomite warunki, więc nie musimy szukać miejsca na jakieś zgrupowanie. Przed ligą na pewno zagramy w dwóch turniejach: o Puchar Prezydenta Krosna oraz Mistrzostwach Podkarpacia, które odbędą się w Łańcucie. Być może wystąpimy także na turnieju w Tarnobrzegu, o ile oczywiście dostaniemy zaproszenie. Jeśli nie, to będziemy szukać pojedynczych sparingpartnerów – kończy prezes krośnieńskiego klubu.
Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.