Bernardyni chcą oddać pomnik Walk Rewolucyjnych miastu

Czy wielki pomnik wróci w ręce miasta? Decyzja w rękach radnych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Czy Pomnik Walk Rewolucyjnych stanie się już wkrótce na powrót własnością miasta?

Do ratusza wpłynęło bowiem pismo od ojca Rafała Klimasa, proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie z informacją, że ojcowie Bernardyni są skłonni pomnik oddać. Monument jest w posiadaniu zakonników od 2006, gdy to rzeszowscy rajcy zadecydowali o jego sprzedaży oraz terenów sąsiadujących z Urzędem Wojewódzkim za kwotę 30 tys. zł.

Pierwszy krok ku odzyskaniu pomnika przez miasto zrobili ojcowie, choć jeszcze nie tak dawno nosili się ponoć z zamiarem jego wyburzenia. Decyzję o przejęciu monumentu radni podejmą na najbliższej sesji rady miasta (odbędzie się we wtorek 28 sierpnia).

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no i mamy bohaterów- politycznie wyrobiony/ po lini partii / politycznie pewny/ oddany- ideowy / dobrze wyrobiony/samodzielny- no i pomnik będzie stał dla nich – dla tych co kręcili lody od 1945 nie ?

dzitka
dzitka
8 lat temu

Tego typu „bohaterów” upamietnia Pomnicz Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie – faktycznie to byli „wielcy” ludzie z 4 klasami podstawówki Antoni Konkol35 Urodzony 29 października 1911 r. w Budziwoju, pow. rzeszowski, w rodzinie chłopskiej, ukończył 4 klasy szkoły powszechnej, z zawodu krawiec. W 1930 r. związał się z ruchem komunistycznym – KZMP, KPP. Za tę działalność był kilka razy prewencyjnie zatrzymywany w aresztach, a dwa razy został skazany na karę więzienia w zawieszeniu. W okresie okupacji związany był z radzieckim wywiadem wojskowym.36 Działał w strukturach PPR i GL na Rzeszowszczyźnie. Od sierpnia 1944 r. orga- 32 A CZSW, Akta osobowe Stanisława… Czytaj więcej »

Natalia
Natalia
8 lat temu

No piekielnie mi się to podoba. Panowie święci dostali teren od miasta z 99% bonifikatą, pomnika oddać nie chcą, a jak może zechcą to sobie zawołają niezłą kasę. No brawo dla kościoła. Jakby Jezus zszedł tu z tych niebiesiech, to by zrobił za przeproszeniem taką rozpierduchę w temacie KK, jak onegdaj w jerozolimskiej świątyni!

stary
stary
8 lat temu

z glowy sobie kibel zrobcie. jesli nie znacie historii tego miasta to nie pieprzcie glupot ze to pomnik komuny. poczytajcie a potem dyskutujcie czy go zburzyc i co przedstawia. bo idac waszym mlodziezowym tokiem glupienia(nie mylic z mysleniem) to nalezolaby wyburzyc wszystkie kultowe obiekty powstale w innych epokach: colosseum, wieze Eifla i kolumne Zygmunta. na poczatek jedna proponuje akcje „wiedza glupcze nie boli”. zdrowia zycze

dzitka
dzitka
8 lat temu

ten niby pomnik, to kompromitacja dla miasta, które ciągle tkwi w komunie, zdecydowanie popieram, aby zrobic z niego kibel, zreszta i tak każdego dnia jest on mocno obsikiwany, moze dzięki temu tak dobrze sie trzyma

viola
viola
8 lat temu

a nie da się w tym pomniku zrobić publicznego kibla, bo w centrum miasta nie ma się gdzie załatwić?

jacek
jacek
8 lat temu

A już była nadzieja, że wyburzą to paskudztwo, jak przejmą miejskie komuchy to ta wielka c… będzie stała do końca naszych dni, porażka!

sledik
sledik
8 lat temu

Nieprawda nie chca oddac. Gadaja na miescie ze chca za pomnik 1,5 miliona od miasta, a nie to kaza zburzyc a gruz sprzedadza na drogi, a metale kolorowe sprzedadza na zlom.