Bernardyni chcą oddać pomnik Walk Rewolucyjnych miastu

Czy wielki pomnik wróci w ręce miasta? Decyzja w rękach radnych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Czy Pomnik Walk Rewolucyjnych stanie się już wkrótce na powrót własnością miasta?

Do ratusza wpłynęło bowiem pismo od ojca Rafała Klimasa, proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie z informacją, że ojcowie Bernardyni są skłonni pomnik oddać. Monument jest w posiadaniu zakonników od 2006, gdy to rzeszowscy rajcy zadecydowali o jego sprzedaży oraz terenów sąsiadujących z Urzędem Wojewódzkim za kwotę 30 tys. zł.

Pierwszy krok ku odzyskaniu pomnika przez miasto zrobili ojcowie, choć jeszcze nie tak dawno nosili się ponoć z zamiarem jego wyburzenia. Decyzję o przejęciu monumentu radni podejmą na najbliższej sesji rady miasta (odbędzie się we wtorek 28 sierpnia).

ksz

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ROMANNataliastarydzitkaviola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

no i mamy bohaterów- politycznie wyrobiony/ po lini partii / politycznie pewny/ oddany- ideowy / dobrze wyrobiony/samodzielny- no i pomnik będzie stał dla nich – dla tych co kręcili lody od 1945 nie ?

dzitka
Gość
dzitka

Tego typu „bohaterów” upamietnia Pomnicz Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie – faktycznie to byli „wielcy” ludzie z 4 klasami podstawówki Antoni Konkol35 Urodzony 29 października 1911 r. w Budziwoju, pow. rzeszowski, w rodzinie chłopskiej, ukończył 4 klasy szkoły powszechnej, z zawodu krawiec. W 1930 r. związał się z ruchem komunistycznym – KZMP, KPP. Za tę działalność był kilka razy prewencyjnie zatrzymywany w aresztach, a dwa razy został skazany na karę więzienia w zawieszeniu. W okresie okupacji związany był z radzieckim wywiadem wojskowym.36 Działał w strukturach PPR i GL na Rzeszowszczyźnie. Od sierpnia 1944 r. orga- 32 A CZSW, Akta osobowe Stanisława… Czytaj więcej »

Natalia
Gość
Natalia

No piekielnie mi się to podoba. Panowie święci dostali teren od miasta z 99% bonifikatą, pomnika oddać nie chcą, a jak może zechcą to sobie zawołają niezłą kasę. No brawo dla kościoła. Jakby Jezus zszedł tu z tych niebiesiech, to by zrobił za przeproszeniem taką rozpierduchę w temacie KK, jak onegdaj w jerozolimskiej świątyni!

stary
Gość
stary

z glowy sobie kibel zrobcie. jesli nie znacie historii tego miasta to nie pieprzcie glupot ze to pomnik komuny. poczytajcie a potem dyskutujcie czy go zburzyc i co przedstawia. bo idac waszym mlodziezowym tokiem glupienia(nie mylic z mysleniem) to nalezolaby wyburzyc wszystkie kultowe obiekty powstale w innych epokach: colosseum, wieze Eifla i kolumne Zygmunta. na poczatek jedna proponuje akcje „wiedza glupcze nie boli”. zdrowia zycze

dzitka
Gość
dzitka

ten niby pomnik, to kompromitacja dla miasta, które ciągle tkwi w komunie, zdecydowanie popieram, aby zrobic z niego kibel, zreszta i tak każdego dnia jest on mocno obsikiwany, moze dzięki temu tak dobrze sie trzyma

viola
Gość
viola

a nie da się w tym pomniku zrobić publicznego kibla, bo w centrum miasta nie ma się gdzie załatwić?

jacek
Gość
jacek

A już była nadzieja, że wyburzą to paskudztwo, jak przejmą miejskie komuchy to ta wielka c… będzie stała do końca naszych dni, porażka!

sledik
Gość
sledik

Nieprawda nie chca oddac. Gadaja na miescie ze chca za pomnik 1,5 miliona od miasta, a nie to kaza zburzyc a gruz sprzedadza na drogi, a metale kolorowe sprzedadza na zlom.