Bez chodników trudno czuć się bezpiecznie

NASZA AKCJA. RZESZÓW. Przedstawiamy kolejne propozycje do mapy bezpieczeństwa Rzeszowa

Wśród zgłaszanych przez mieszkańców miasta propozycji do uwzględnienia na powstającej mapie bezpieczeństwa Rzeszowa najwięcej związanych jest z drogami i chodnikami. Często są to inwestycje, na które ludzie czekają od lat.

Spis niezbędnych inwestycji wpływających na bezpieczeństwo – tzw. mapa bezpieczeństwa Rzeszowa powstaje w Radzie Miasta we współpracy z Radami Osiedlowymi. Lista ma pomóc w ułożeniu potrzeb zgłaszanych z osiedli według stopnia ważności.
Dziś przedstawiamy niektóre z kolejnych sygnałów jakie otrzymaliśmy od mieszkańców.
Przy Nowowiejskiej brakuje chodnika

– Przykładem niebezpiecznego miejsca jest ulica Nowowiejska na osiedlu Drabinianka – informuje pan Dominik. – Miasto do tej pory nie było w stanie dokończyć inwestycji – położenia chodnika na całej długości tej ulicy! Codziennie, a zwłaszcza w niedzielę ruch pieszych jest tutaj bardzo duży. Proszę zwrócić na to uwagę naszym rządzącym.

Brak chodnika, to jedna z najczęściej zgłaszanych przez naszych Czytelników bolączek wpływających w ich odczuciu na brak poczucia bezpieczeństwa.

W Budziwoju drogi są fatalne

Na stan dróg, brak chodników i oświetlenia narzekają szczególnie mieszkańcy osiedla Budziwój, włączonego do Rzeszowa ponad rok temu.
– Nie możemy doczekać się poprawy ulicy Aroniowej – zgłaszają nam Czytelnicy. – Z jednej strony jest nieprzejezdna, a od strony ulicy Herbowej znajdują się potężne dziury. Problem był kilkakrotnie zgłaszany. Doraźne wysypanie kamieniem jednak nic nie dało. Oświetlenie też jest tu bardzo potrzebne.

Podobnych zgłoszeń jest więcej. Wszystkie przekażemy do Rady Miasta.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments