Bez gola, bez punktów. ZDJĘCIA

II LIGA. Piłkarze Resovii w lidze wciąż nie potrafią pokonać bramkarza rywali.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Wróciły demony przeszłości, tak można podsumować sobotni występ “pasiaków” na IzoArenie. Rzeszowianie, podobnie jak w poprzednim sezonie grali  nieporadnie, sytuacji do zdobycia bramki mieli jak lekarstwo, a gdy już się takowe nadarzały razili nieskutecznością. Na dodatek najpewniejszej jak dotąd formacji – defensywie – przydarzył się fatalny w skutkach błąd i końcowym rozrachunku trzy punkty zaksięgowali piłkarze z Niepołomic.

Trener Artur Łuczyk wystawił niemal identyczny skład jak przeciwko płockiej Wiśle. W bramce Witiwa zastąpił Pietryka, a Horodeńskiego w linii obrony Krzak. Obraz gry był jednak zgoła odmienny od tego, jaki rzeszowianie prezentowali w pucharowym meczu. Już od pierwszych minut to piłkarze Puszczy byli szybsi, dokładniejsi i narzucili swój styl gry. Natomiast w naszej drużynie mnożyły się niedokładne podania, a jedynym poważnym zagrożeniem bramki Kwedyczenki w pierwszej części było bezpośrednie uderzenie z rzutu  wolnego autorstwa Davida Kwieka.  Na dodatek bramkarzowi Resovii przydarzył się błąd i na prowadzenie wyszli goście. W 32. minucie Marcin Pietryka niefortunnie interweniował daleko poza polem karnym,  zderzył się z Michałem Bogaczem… a futbolówka wylądowała w bramce.

W drugiej połowie szkoleniowiec rzeszowian wprowadził do gry doświadczonych: Piechniaka, Cygnara i Twardowskiego  i wprawdzie Resovia uzyskała optyczną przewagę, tyle tylko, że niewiele z tego wynikało, a dwa strzały na bramkę Michała Twardowskiego to zdecydowanie za mało jak na zespół, który ma walczyć o najwyższe cele w lidze. Więcej pracy w bramce niż Kwedyczenko miał za to Pietryka. Bramkarz “Pasiaków” w drugiej części meczu   spisywał się bez zarzutu  i tylko dzięki temu gospodarze nie zeszli z boiska z większym bagażem straconych bramek.

RESOVIA – PUSZCZA 0-1 (0-1)
0-1 Bogacz (32. – samobójcza)

Resovia: Pietryka – Kozubek, Baran, Bogacz, Krzak, Kot (49. Ogrodnik), Nikanowycz (46. Cygnar), Zahradnik,  Kwiek (46. Piechniak), Płonka, Czeneskow (46. Twardowski).

Puszcza: Kwedyczenko – Zontek, Księżyc, Lewiński, Janik, Moskwik (71. Moskała) , Strózik, Nowak, Paul (71. Kok), Mizia (89. Serafin), Cholewiak.

Sędziował Robert Podlecki (Lublin). Żółte kartki: Cholewiak, Moskwik, Kwedyczenko.

Widzów ok. 1000

Bartosz Zapaśnik

do “Bez gola, bez punktów. ZDJĘCIA”

  1. RIZOTTO

    CZY TEN PIECHNIAK TO TEN SAM?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.