Bez Przemka nie byłoby tak ciekawie

Przemysław Pawlicki. Fot. Archiwum

ŻUŻEL. Poobijany Przemysław Pawlicki zapowiada ambitną postawę „Byków” podczas meczu w Rzeszowie.

Niedzielny mecz z pewnością straciłby sporo na atrakcyjności w przypadku ewentualnej absencji kapitana „Byków”, Przemysława Pawlickiego, który nie od dziś znany jest z widowiskowej jazdy. – Mocno się poobijałem w Niemczech, ale teraz jest już wszystko OK i w Rzeszowie powinien pojechać – przekonuje PRZEMYSŁAW PAWLICKI.

– Do Rzeszowa przyjedziecie z pewnością podrażnieni nieoczekiwaną ostatnią porażką z Wrocławiem…
– Na pewno tak, ale nie ma mowy o jakiejś dodatkowej motywacji, bowiem na każdy mecz jesteśmy bardzo zmotywowani i tak było też w przypadku spotkania z Wrocławiem. W Rzeszowie zazwyczaj dobrze nam się jeździło, bowiem ten tor podobny jest do naszego. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że gospodarze zawieszą bardzo wysoko poprzeczkę, bowiem są bardzo mocną drużyną i jedziemy powalczyć.

– W tym sezonie w ekipie Unii na próżno szukać lidera, jakim był Jarosław Hampel…
– Jarek to jeden z najlepszych zawodników w Polsce i niezwykle trudno jest go zastąpić. W tym sezonie każdy z nas stara się dorzucać punkty do ogólnego dorobku drużyny. Ja ze swej strony robię wszystko, aby być takim liderem drużyny, co już nieraz mi się udawało. Wiem jednak, że jeszcze dużo pracy przede mną.

– To twój pierwszy sezon w „dorosłym żużlu”. Czy przejście z wieku juniora do seniora jest rzeczywiście takie trudne?
– Ja nie mam z tym problemu. Może związane jest to z tym, że już jako junior przez trzy ostatnie lata byłem ustawiany na pozycjach seniorskich i rywalizowałem ze starszymi zawodnikami. Problem przejścia z wieku juniora do seniora bardziej związany jest z całą tą otoczką, bowiem dużo się o tym mówi. Jeśli ktoś jest dobrym juniorem, poradzi sobie także w gronie seniorów. Minusem przejścia w wieki seniora jest brak zawodów młodzieżowych, jednak to można to zrekompensować startami w ligach zagranicznych.

Rozmawiał Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o