Bez rewelacji archeologicznych

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Archeolog Antoni Lubelczyk, który prowadzi nadzór archeologiczny przy budowie fontanny multimedialnej na pl. Armii Krajowej , nie stwierdził żadnych znalezisk.

– Udało się jedynie potwierdzić, że w tym miejscu, jak pokazuje to plan Wiedemanna z XVIII w., faktycznie przechodził główny szlak kanału, jaki otaczał zamek Lubomirskich. Plan Wiedemanna jest więc wiarygodnym źródłem historycznym  – mówi archeolog z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

– Podjęto ochronę archeologiczną na placu budowy, bo można się było spodziewać utopionych w bagnie cennych rzeczy, np. fragmentów armat. Niestety, nie stwierdzono takich zabytków. Ochrona archeologiczna nadal jest prowadzona, ale nie sądzę, by znaleziono cokolwiek, gdyż inwestor skończył już głębokie wykopy – dodaje Antoni Lubelczyk.

ps

do “Bez rewelacji archeologicznych”

  1. blokers

    czy ten specjalsta od wykopków podlega sluzbowo Ferencowi??

  2. Dziadek

    Wykopy pod fontannę były dość „płytkie”. Przez ponad 250 lat teren został podniesiony na tyle, iż nie udało się faktycznie dotrzeć do pierwotnego koryta sadzawki z wyspą pośrodku na której to stała altana w stylu chińskim.

  3. blokers

    już są glębokie wykopy i znow ta dziadyga postawila rzeszowian przed faktem dokonanym

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.