Bez zezwolenia trzymali w domu amunicję

Fot. KMP

PRZEMYŚL. Do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom z Przemyśla, u których policjanci ujawnili amunicję do broni palnej. Posiadali ją do celów kolekcjonerskich, ale bez wymaganego zezwolenia.

Policjanci z przemyskiej komendy podczas wykonywania rutynowej kontroli punktów skupu złomu, w jednym z nich znaleźli i zatrzymali kilka sztuk amunicji.

Właściciel placówki na żądanie funkcjonariuszy okazał dowód zakupu wskazanych przedmiotów i dane osób, które je zbyły. Był to 55-letni mężczyzna i jego 30-letni syn, obaj mieszkańcy Przemyśla. Podczas przeszukania w ich miejscach zamieszkania policjanci ujawnili kolejnych kilkadziesiąt sztuk amunicji.

W trakcie wykonywania czynności mężczyźni oświadczyli, że od lat interesują się militariami z czasu I Wojny Światowej i dlatego gromadzą przedmioty pochodzące z tego okresu.

Zabezpieczone przedmioty zostały przesłane do badań balistycznych. Opinia biegłego będzie postawą do przedstawienia mężczyznom zarzutów posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia.

tc/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
emeryt
emeryt
8 lat temu

Znamy te zarzuty z czasow NKWD.
Zabic jeszcze nikogo nie zabil ale ZAMIERZAL a to jest TO SAMO.
Pod scienku szpiona. Ubit jewo.