Bezdomny zginął w pożarze piwnicy

W trakcie akcji strażacy znaleźli wewnątrz piwnicy nadpalone zwłoki. Fot. PSP Dębica

DĘBICA. Śmiertelna ofiara pożaru na ul Rzeszowskiej.

54-letni mężczyzna spłonął żywcem w pożarze, do którego doszło w czwartek (6 bm.). Pożar wybuchł około godz. 3 w nocy w rejonie ulicy Rzeszowskiej. Po ugaszeniu ognia w murowanej piwnicy znaleziono ciało mężczyzny.

– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 3.07, na miejsce skierowaliśmy dwa wozy – relacjonuje mł. bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Na miejscu strażacy zastali ceglaną piwnicę (ziemiankę) – jej wnętrze płonęło. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli we wnętrzu nadpalone zwłoki. Na miejsce zdarzenia wezwano grupę dochodzeniową wraz z prokuratorem.

– Ciało było częściowo zwęglone, jednak udało się wstępnie ustalić tożsamość mężczyzny – mówi Krzysztof Sebastianka, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Dębicy.

Z wstępnych ustaleń wynika, że w piwnicy spłonął 54 letni bezdomny mężczyzna, który mieszkał w ziemiance. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Z relacji świadków wynika, że przyczyną pożaru mogła być świeczka, której mężczyzna używał do oświetlenia wnętrza swojego schronienia.

ArtG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o