Bezpieczeństwo na stadionach

RZESZÓW. Jak zapewnić bezpieczeństwo na stadionach przed, w trakcie i po meczach odbywających się na Podkarpaciu?

Na taki temat dyskutowali dziś w Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele władzy i służb porządkowych. W spotkaniu, któremu przewodniczyła wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz uczestniczyli przedstawiciele policji, prokuratury, sądu,  PZPN, władz samorządowych.  W 2010 r. na terenie województwa odbyło się 441 imprez masowych, w tym 214 meczy piłki nożnej. 19 z nich było meczami o podwyższonym ryzyku. Tak wynika z danych podkarpackiej policji.

– Zostały wprowadzone narzędzia, które powinny ograniczyć nieodpowiednie zachowania pseudokibiców. Trzeba się jednak zastanowić czy te narzędzia są wystarczające – mówiła na spotkaniu Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacki.

Z każdym rokiem na podkarpackich stadionach jest mniej chuligańskich zachowań. W 2009 roku było ich 17, zaś w 2010 roku 5. Ten efekt udało się osiągnąć dzięki programom prewencyjnym realizowanym we współpracy z samorządami i klubami sportowymi. Podczas spotkania dyskutowano o zasadach współpracy między instytucjami zaangażowanymi w funkcjonowanie stadionów dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments