Bezpłatne studia dla uczniów szkół podstawowych

Fot. Archiwum

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na zajęcia w Rzeszowie

Uczniowie klas V i VI z Rzeszowa i okolic mogą uczęszczać na bezpłatne zajęcia w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Zapisy na pierwszą edycję już ruszyły i potrwają do 16 września.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy działa od 2008 r. z inicjatywy Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz SGH w Warszawie. Dzięki NBP EUD rozszerzył działalność na inne miasta Polski. W Rzeszowie organizatorem zajęć jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Na studia zostanie przyjętych 120 uczniów. Semestr obejmuje sześć spotkań trwających 2 godziny lekcyjne. Uczestnictwo w zajęciach EUD jest nieodpłatne.

– Uczelnia jest przygotowana, by w ciekawy i przystępny sposób edukować ekonomicznie dzieci. Mamy znakomitych ekspertów finansowych, m.in. tych związanych z Instytutem Badań i Analiz Finansowych WSIiZ, a także fachowców związanych z projektem “Przedsiębiorcze Szkoły”, którzy uczą młodych ludzi przedsiębiorczości w praktyczny sposób, m.in. poprzez gry symulacyjne. Dysponujemy nowoczesnym laboratorium finansowym, w którym mali studenci będą zdobywać wiedzę praktyczną – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

– Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, mali studenci nauczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować. Nauczą się też przekładać wiedzę na praktykę. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi danego ośrodka – podkreśla Joanna Dudek z WSIiZ w Rzeszowie.

Zapisy na zajęcia EUD prowadzone są do 16 września. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje są dostępne na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments