POD NASZYM PATRONATEM. Bezrobotni chcą do Policji

O pracy w Policji marzy wielu bezrobotnych. Uważają oni, że jest to praca stabilna i dobrze płatna. Fot. B. Myśliwiec

TARNOBRZEG. 200 ofert pracy od 50 wystawców na Targach Pracy i Edukacji

16 maja w Tarnobrzegu odbyły się największe w regionie Targi Pracy. W poszukiwaniu ofert na halę sportową OSIR przybyły setki bezrobotnych. Ofert pracy było dużo mniej, ale nawet 200 osób mogło znaleźć wczoraj płatne zajęcie.

Trzy godziny trwały wczoraj spotkania pracodawców i z potencjalnymi pracownikami podczas Targów Pracy i Edukacji, które zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu.

- Oferta, którą przygotowaliśmy na targi była kierowana przede wszystkim do osób bezrobotnych, ale także poszukujących pracy, planujących zmianę miejsca zatrudnienia. Są to propozycje dla ludzi młodych, studentów i absolwentów szkół wyższych i średnich, którzy będą mogli przekonać się jak wygląda rynek pracy oraz jakie wykształcenie daje większe szanse znalezienia zatrudnienia – informują organizatorzy przedsięwzięcia.

Wśród ofert pracy, które przygotowali pracodawcy były posady m.in. w branży handlowej, ubezpieczeniowej, przemyśle, w firmach prowadzących działalność usługową, gastronomiczną i szkoleniową. W targach wzięły udział również urzędy pracy z okolicznych powiatów, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nisku oraz Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Do tej ostatniej kolejka bezrobotnych była jedną z najdłuższych, jakie ustawiły się na targach do pracodawców. – Zainteresowanie pracą w Policji jest ogromne – przyznaje nadkom. Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji. – Na pewno wszystkie podania zostaną rozpatrzone.

Tarnobrzeskie Targi Pracy były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.