Bezrobotni cwaniacy bez ubezpieczenia

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Rejestracja w urzędzie pracy przestanie oznaczać automatyczne nabycie prawa do leczenia.

Plany ministerstwa pracy i polityki społecznej zakładają, że ubezpieczeniem objęci będą tylko ci zarejestrowani bezrobotni, którzy faktycznie chcą pracować, a nie jak rząd mówi “symulanci”, którym zależy tylko na ubezpieczeniu. Resort więc planuje zaostrzone sankcje dla tych, którzy odmawiają przyjęcia ofert pracy i nie stawiają się na wezwania urzędów.

Teraz opłacanie za nich składek można zawiesić na 4 miesiące. W planach “recydywiści” mają być ich pozbawieni nawet na 2 lata.

Więcej w Super Nowościach

Anna Moraniec

do “Bezrobotni cwaniacy bez ubezpieczenia”

 1. marek

  Jak ktoś w rzeszowskim PUP-ie dostał propozycję pracy (i miał okazję odmówić) to niech się wpisuje niżej.
  Ja właśnie zaczynam 4 rok bezrobocia (od początku bez prawa do zasiłku) i poza meldowaniem sie z zieloną karteczką żeby potwierdzić, że jeszcze tu jestem nikt z urzędników nigdy nie oferował mi żadnej pracy. W moim zawodzie (inżynieria sanitarna) mają 3 oferty na rok. Bdb dypolom nie ma nic do rzeczy a parę lat doświadczenia i gotowość poddania się egzaminowi w czasie rozmowy kwalifikacyjnej na nikim wrażenia nie robi.

  Na te 3 oferty rocznie z PUP-u aplikacje przysyła po 100 chętnych ( w tym ja), z czego bezrobotnych mniej niż 10%, bo oferty PUP-ów są jawne i pracodawca może brać kogo chce. Przez poprzednie 3 lata rząd dotował Politechnice Rzeszowskiej kształcenie moich młodszych kolegów po fachu bo… „brakuje inżynierów”. Tymzasem praca w hurtowni instalacyjnej w Rzeszowie po takim kierunku, jako sprzedawca – to już jest coś i wcale nie jest o nią łatwo.

  Izba Inżynierów nie robi nic, bo zrzesza tylko tych co podostawali uprawnienia budowlane (zawód inżyniera związanego z budownictwem jest koncesjonwoany przez przepisy), często jeszcze tylko za przesiedzenie za PRL-u kilku lat w państwowym biurze projektów czy pańśtwowej budowie.

  Na najwięszym portalu ogłoszeń o pracę (www.pracuj.pl) wczoraj było ogółem 23 wiszących od ostatniego miesiąca ogłoszeń dla inżynierów budowy na całą Polskę. Z tego dla inżynierów sanitarnych 2 plus jedna fałszywa – bo nie do budowy tylko do papierkowej roboty za grosze u dewelopera, która się nie liczy do stażu na zdobywanie uprawnień budowlanych. A wszystko kilkaset kilometrów stąd. Z ciekawości włączyłem dodatkowo funkcję „powyżej 2 tys. brutto” i wówczas wyświetliło się zero wyników! A wśród tych 23 pracodawców były firmy z Warszawy, i Wrocławia i Gdańska…

  Na razie mam jakiś niewielki zapas pieniędzy na przeżycie i ten czas przeznaczam na ratowanie zdrowia, na które wcześniej czasu nie było. Ale co dalej – nie wiem – pozostanie chyba tylko uciekać stąd.

  Więc niech mnie Pan minister nie straszy, tylko swoje imaginacje i groźby wykrzykuje do lustra. Przy goleniu.

 2. Marek

  W UP dają propozycję pracy komuś z Głogowa Młp.np. w Błażowej,czy odwrotnie,za najniższą krajową..policzyć czas i koszt przejazdu,takim osobom nie bardzo opłaca się podjąć taka pracę.A zresztą wystarczy poczytać oferty pracy na http://www.pup.rzeszow.pl/index.php?id=oferty Tylko proszę bez nerwów,bo czasami „nóż się w kieszeni otwiera”

 3. lol

  I co,każda przychodnia,szpital,pogotowie ratunkowe będzie odmawiało pomocy takim osobą?haha kto sie odważy odmówić im pomocy jak prawo jest po ich stronie hehehe

 4. hk

  hahahh dobre!!!!!!dajcie te pracą bezrobotnym….będą pracować!!!

  • ala

   Czytaj ze zrozumieniem „zaostrzone sankcje dla tych, którzy odmawiają przyjęcia ofert pracy i nie stawiają się na wezwania urzędów”

  • janek koss

   dobre he he

  • ROGOL

   Praca jest ale nie kazdy do niej sie kwalifikuje.Nie zatrudni ktos psa na stanowisko konia pociagowego.Niektorzy pracodawcy maja takie wymagania ze;niedlugo sami beda musuieli sie u siebie zatrudnic,

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.