Bezrobotni nie będą musieli marznąć

Od trzech tygodni bezrobotni korzystający ze szkoleń przyjmowani są w nowym miejscu przy u. Batalionów Chłopskich. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Nowa siedziba Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Od trzech tygodni Centrum Aktywizacji Zawodowej (wcześniej Centrum Aktywizacji Bezrobotnych) funkcjonuje w innej części Rzeszowa – przy ul. Batalionów Chłopskich 7. Ta jednostka Powiatowego Urzędu Pracy została przeniesiona z dwóch innych budynków przy ul. Hanasiewicza i Langiewicza.

Centrum Aktywizacji Zawodowej (CAZ), gdzie m.in. bezrobotni przechodzą szkolenia zawodowe, mieści się w budynku Zespołu Szkół Energetycznych, która to szkoła przeniosła się w inne miejsce.

– Wygasła nam 10-letnia umowa dzierżawy z miastem na budynki przy ul. Langiewicza i Hanasiewicza, dlatego musieliśmy znaleźć inną siedzibę dla Centrum Aktywizacji Bezrobotnych przy u. Batalionów Chłopskich – poinformował Adam Panek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie. – Na szczęście budynek po byłej szkole przekazał starostwu prezydent Tadeusz Ferenc. Dzięki temu w Centrum Aktywizacji w lepszych warunkach będziemy mogli przyjmować 9 tysięcy bezrobotnych osób z powiatu rzeszowskiego. Nie będą musieli stać na zewnątrz i marznąc w zimie, ani moknąć na deszczu.

Budynek przy ul. Langiewicza zajmował 400 mkw. powierzchni, a przy ul. Hanasiewicza 800 mkw. Ten przy ul. Batalionów Chłopskich aż 1500 mkw. Jeszcze nie wszystkie pomieszczenia w CAZ są wyremontowane, ale warunki dla bezrobotnych są znacznie lepsze niż w poprzednich siedzibach.

Nadal jednak rejestracja bezrobotnych (jest ich obecnie 18 800) znajduje się w dotychczasowym miejscu w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Partyzantów.

and

do “Bezrobotni nie będą musieli marznąć”

 1. uczeń

  Najlepiej wy***ać uczni ze szkoły bo barany z pup nie miały miejsca wstydzili by się.
  Idąc do urzędu liczy człowiek na znalezienie pracy, a tak naprawdę morze liczyć na kopa w D..ę
  na nic więcej. Ta kasa co poszła na remont tego budynku mogła być wykorzystana na coś innego ale po co.

 2. Beata

  ja rejestrując w tutejszym urzędzie jako poszukująca pracy zostałam posądzona o wyłudzanie zaświadczeń a póżniej poinformowana przez uprzejmego Pana, że „pracy przez urząd pracy Pani nie znajdzie”

  Nie dziwie się ze jest tak wysokie bezrobocie jak jest takie podejście urzędników.

  Mam nadzieje, że dzięki nowemu miejscu będą bardziej uprzejmi i chętniejsi do pracy.

 3. oleg

  Z tytułu wnioskuję że zapłacicie mi rachunki za ciepła. No wreszcie.

 4. mamnick

  PUP JEST DO PUPY:D

 5. Anka

  PUP jest tylko i wyłącznie po to, żeby Ci co tam pracują mieli prace bo na pewno nie dla bezrobotnych!

 6. gość

  Proszę o instrukcję, jak idę od Reala to Jak sie dostać do tego nowego zamczyska UP?

 7. nikodem

  Wygasła dzierżawa? Musieli opuścić? Nie mogli przedłużyć? I zrobili to dla bezrobotnych? A pismak „and” tak to łyknął? Bo dziwnym trafem ta nowa siedziba jest faktycznie wygodna, ale o bezrobotnych chodzi natomiast najmniej. Bezrobotny udaje się tam tylko żeby się odfajkować i nie stracić ubezpieczenia nfz / zasiłku (jeśli mu przysługuje), bowiem „pośrednik” z PUP to ostatnia osoba, która może pomóc komukolwiek znaleźć pracę. Zarówno bezrobotny jak i pracownik PUP rozumieją tę fikcję i znoszą siebie nawzajem, z tymże ci pierwsi tworzą zajęcie (i miejsca pracy) dla tych drugich – prawdziwy ‚urząd pracy’ :)))

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.