Białaczkę może wykryć zwykła morfologia

Dr hab. n. med. Andrzej Pluta.

RZESZÓW. Uznany lekarz hematolog przybliżył chorobę, która latami nie daje żadnych objawów.

- Przewlekła białaczka limfatyczna jest chorobą o utajonym przebiegu, najczęściej wykrywaną u osób dorosłych. Można ją wykryć stosunkowo łatwo i bez większych nakładów pieniężnych, robiąc po prostu morfologię krwi z rozmazem i OB – mówił dr hab. n. med. Andrzej Pluta, kierownik oddziału hematoloonkologicznego w brzozowskim Szpitalu Specjalistycznym, na konferencji w Rzeszowie.

Białaczką limfatyczną dr Pluta zajmuje się od 1974 roku, tym co o niej wie w przystępny sposób podzielił się z pacjentami, wydając w marcu 2011 książkę poświęconą chorobie. Bezpłatnie rozdaje ją chorym, bo chce by pacjenci wiedzieli z czym przyjdzie się im zmierzyć.

Więcej w Super Nowościach

Anna Moraniec

do “Białaczkę może wykryć zwykła morfologia”

  1. Jagoda

    Wybitny specjalista! przez lata leczył moją mamę, dzięki niemu przeżyła prawie 7 lat. Wygryźli go z Szopena, pracował w Anglii, teraz pracuje w Brzozowie.

  2. Tomasz

    Około 7 lat temu zachorowałem na białaczkę. Wtedy już dr Pluty nie było w Rzeszowie. Wspominał go bardzo dobrze mój kolega, któremu niestety nie udało się zwyciężyć z chorobą.

  3. angielski pacjent

    Tak Wielki specjalista pracował kiedyś w szpitalu na Szopena dzięki waśce musiał odejść, pracować w UK, zamiat rozwijać tu na miejscu hematologię.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.