Biblioteka ładniejsza od kościoła

Z zewnątrz nowa Biblioteka Uniwersytecka prezentuje się bardziej niż okazale. Wewnątrz jest jeszcze ładniejsza, o czym będzie się można przekonać za kwartał, gdy zostanie oddana studentom. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Mamy się czym pochwalić, ale niewielu decyduje się na zgłoszenie drogiej inwestycji do konkursu.

Starosta stalowowolski nagrodził budowniczych najładniejszych w powiecie budynków w Konkursie Architektonicznym. W piątej jego edycji najwięcej pochwał popłynęło w kierunku Biblioteki Uniwersyteckiej. Stoi jeszcze pusta, ale już przyciąga wzrok.

Biblioteka Uniwersytecka, której budowę ukończono zaledwie kilka tygodni temu, wygrała w kategorii budynków użyteczności publicznej. Inwestorem jest stalowowolski magistrat, który na bibliotekę wyłożył prawie 20 mln zł.

Konkurencja była nie byle jaka, bo biblioteka rywalizowała m.in. z sąsiednim gmachem sądu i prokuratury, stalowowolską galerią „Prima”, a nawet z kościołem w Radomyślu nad Sanem. W najbardziej obleganej kategorii budynków mieszkalnych jednorodzinnych wygrało nowe lokum Tomasza i Lucyny Adamczyków z podstalowowolskich Stanów.

Za najładniejszy blok wielorodzinny jury uznało nowy segment na os. Ogrody w Stalowej Woli, zbudowany przez Spółdzielnię Budownictwa Mieszkaniowego. W kategorii „innych obiektów budowlanych” najładniejszym okazało się Gminne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Pysznicy. Obiektem najładniej zmodernizowanym okazała się przychodnia NZOZ przy Al. Jana Pawła II w Stalowej Woli. O prymat musiała stoczyć bój m.in. z plebanią w Pysznicy.

jam

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o