Biegają pod ziemią, odnoszą sukcesy

Drużynę „Tiki Taków” tworzą: Łukasz Poborca (29 l.), Marcin Grabiec (29 l.), Bogdan Karkut (42 l.) i Robert Pasieczny (36 l.). Fot. Archiwum

PODKARPACIE. „Tiki Taki” śmigali korytarzami byłej kopalni soli w Bochni.

Nie tylko biegają kilkaset metrów pod ziemią, ale i odnoszą sukcesy w tej dość nietypowej dyscyplinie sportu. Ostatnim z nich było zajęcie wysokiego miejsca w Podziemnym Biegu Sztafetowym na terenie byłej kopalni soli w Bochni. Mowa o ekipie „Tiki Taków Kolbuszowa” w składzie: Łukasz Poborca, Marcin Grabiec (obaj po 29 l.) z Kolbuszowej, Bogdan Karkut (42 l.) z Komorowa i Robert Pasieczny (36 l.) z Gorzyc.

Na trzydniowym turnieju w Bochni 60 drużyn z całego kraju biegało na głębokości 212 metrów pod ziemią, korytarzami byłej kopalni soli. W imprezie uczestniczył również przedstawiciel Podkarpacia – drużyna „Tiki Taki Kolbuszowa”.

– To niezwykle trudny turniej, w którym zawodnicy przez 12 godzin pokonują na zmianę pętlę o długości 2420 metrów – przyznaje Łukasz Poborca (29 l.), zawodnik „Tiki Taków”. – Zajęliśmy tam wysokie 10. miejsce, co gwarantuje nam udział w kolejnej edycji turnieju. Nasza sztafeta w ciągu 12 godzin przebiegła dystans 177 734 metrów.

– W ten sposób pobiliśmy najlepszy wynik, jaki uzyskała w tej imprezie sztafeta z Podkarpacia, a było to 174 km 240 m drużyny Witaru Tarnobrzeg w 2009 roku – zaznacza nasz rozmówca. – W przyszłym roku chcemy znów znaleźć się w pierwszej dziesiątce i złamać granicę 180 km – dodaje nasz rozmówca.

Paweł Galek

Łukasz Poborca (29 l.) mija linię mety Podziemnego Biegu Sztafetowego na terenie byłej kopalni soli w Bochni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o