Bił swoje ofiary hakiem holowniczym

Zabezpieczony przez policjantów hak holowniczy. Fot. KPP Nisko

POW. NIŻAŃSKI. Sprawcy atakowali przypadkowe ofiary. Powodem była chęć sprawdzenia swoich sił, a przy okazji próba wymuszenia pieniędzy bądź papierosów. Napadów dokonywali będąc pod wpływem alkoholu. Bili pięściami i kopali, a jeden ze sprawców bił swoje ofiary hakiem holowniczym.

W miniony piątek grupa dokonała trzech pobić. Tego dnia sprawcy wybierali się na ognisko w Jarocinie. Po drodze pili alkohol. Jadąc samochodem szukali swoich ofiar. Chcieli sprawdzić swoje umiejętności w bójkach. W piątkowy wieczór pobili w sumie sześć osób w Nowosielcu, Bielinach i Ulanowie. Najpierw w Nowosielcu sprawcy napadli na dwóch młodych mężczyzn siedzących na przystanku. Żądali papierosów i pieniędzy. Kiedy ich nie otrzymali, bili i kopali swoje ofiary.

Kierując się na ognisko kolejne dwie ofiary upatrzyli sobie w Bielinach. Zatrzymali się przy stojących przy drodze chłopcach pytając o papierosy. Wysiadając z samochodu jeden ze sprawców zabrał ze sobą hak holowniczy. Bez powodu napadli na poszkodowanych bili ich i kopali. Uderzenia hakiem holowniczym spowodowały liczne obrażenia i złamania kości twarzy jednej z ofiar. Sprawcy zaatakowali tego dnia jeszcze dwóch młodych mężczyzn w Ulanowie.

Jednak pierwszy udowodniony sprawcom napad miał miejsce w lutym. Młody mężczyzna wracał wówczas wraz ze swoją dziewczyną z kościoła. Sprawcy wyszli w tym czasie z pizzerii, w której pili alkohol. Postanowili przewieźć się po centrum Niska, by znaleźć ofiarę. Na ulicy 3 Maja w Nisku zauważyli idącą parę. Jeden ze sprawców wysiadał z samochodu i próbował zaczepić mężczyznę. Za nim podbiegło jeszcze dwóch kolegów. Wypytywali, jakiemu klubowi sportowemu kibicuje pobity. Kiedy młody mężczyzna odpowiedział, że nie jest kibicem, zaczęli bić go pięściami po całym ciele.

Policjantom z Niska udało się ustalić sprawców. Grupa młodych mężczyzn w wieku 17-20 lat działała w zmiennym składzie. Policja nie wyklucza, że na swoim koncie ma więcej pobić.

pad/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.