Bilans pierwszego dnia akcji „Znicz”

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Cztery wypadki, sześć osób rannych, nikt nie zginął – taki jest bilans pierwszego dnia policyjnej akcji „Znicz” na Podkarpaciu, która trwa od środy (31 października).

Policjanci pomagali kierowcom w okolicach cmentarzy, wokół których panował wczoraj ożywiony ruch. Już przed południem w wielu miejscach policjanci ręcznie kierowali ruchem, by nie dopuścić do tworzenia się zatorów.

Wczoraj na drogach regionu doszło do pięciu wypadków. Według wstępnych ustaleń policjantów, zdarzenia te miały następujący przebieg:

  • O godzinie 6.15 w Machowej w powiecie dębickim kierowca ciężarowego mana zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. 25-letni kierowca z urazem kręgosłupa przewieziony został do szpitala.
  • O godzinie 15.30 na ul. Długiej w Nisku kierująca rowerem 81-letnia kobieta skręcając w lewo wymusiła pierwszeństwo na jadącej z przeciwka hyundaiem pony 34-letniej kobiecie. Kierująca rowerem trafiła do szpitala.
  • O godzinie 17.50 wjeżdżający na skrzyżowanie obwodnicy Sędziszowa Małopolskiego z ul. Węglowskiego 23-letni kierowca seata ibizy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena bory jadącego obwodnicą w kierunku Rzeszowa. Doszło do zderzenia, w wyniku którego ucierpiała pasażerka bory. Po badaniach w szpitalu kobieta wróciła do domu.
  • O godzinie 18.25 w Woli Raniżowskiej w powiecie kolbuszowskim 21-letnia kobieta, która kierowała fiatem siena, na oświetlonym zakręcie potrąciła dwie osoby przechodzące przez jezdnię – 84-letnią kobietę i 91-letniego mężczyznę. Piesi są poważnie ranni, przebywają w szpitalach.
  • Około godziny 19 na ul. Sienkiewicza Lubaczowie 20-letni kierowca volkswagena golfa potrącił na przejściu dla pieszych 18-letnią kobietę. Piesza jest ranna, przebywa w szpitalu.

Ponadto policjanci zatrzymali 10 pijanych kierowców.

tc/KWP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o