Bilety komunikacji miejskiej będą droższe

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się we wtorek, 1 grudnia, radni omówią projekt uchwały dotyczący podwyżek cen biletów jedno- i czteroprzejazdowych. Jeżeli projekt ten zostanie przez nich zaakceptowany, podwyżki cen zaczną obowiązywać prawdopodobnie od stycznia 2016 roku.

Po wprowadzonych zmianach pasażerowie za bilet 1-przejazdowy normalny zapłacą 3 zł, za ustawowy (tzw. studencki) 1,50 zł, a samorządowy 1,80 zł, natomiast za bilet 4-przejazdowy normalny podróżujący komunikacja miejską zobowiązani będą zapłacić 11,20 zł, ustawowy 5,60 zł oraz samorządowy 6,80 zł.

Pozostałe ceny biletów typu: 60-minutowe, 24-godzinny o niekontrolowanej liczbie przejazdów, bilet imienny 5-dniowy oraz okresowy, pozostaną bez zmian.

Konieczność zmian cen biletów, według urzędników, wynika ze znacznego wzrostu kosztów utrzymania komunikacji miejskiej.

af

22
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
.......PIStoletJaneckigośćAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
Gość
gość

Jeśli tak zrobią to kupuję auto!

Andrzej
Gość
Andrzej

Ta właśnie innowacje (pod przywództwem innowacyjnego prezydenta Lat 75) wyglądają w innowacyjnym mieście.Ludzie mają się przesiąść do komunikacji miejskiej,to trzeba podnieść ceny biletów.
W innych normalnych miastach nie innowacyjnych ,żeby zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej obniża się ceny biletów.No tak ale oni nie mają innowacji,i tutaj jest właśnie pies pogrzebany.

Jan
Gość
Jan

Podwyżka to bardzo zły pomysł. Ceny biletów powinny zostać znacznie obniżone, aby przyciągnąć nowych pasażerów.
Urzędnicy miejscy nie mają pojęcia o polityce transportowej. Swoją głupotą przyczyniają się wyłącznie do coraz większego zakorkowania Rzeszowa.

polak z Chicago
Gość
polak z Chicago

Zrobic tak jak jest na przyklad w Ameryce. Wejscie do autobusu TYLKO drzwiami obok kierowcy i albo placisz albo pokazujesz ze masz juz bilet ALBO WON Z AUTOBUSU !
Kierowca bacznie obserwuje w lusterkach aby mu kto nie wsiadl do autobusu drzwiami ktorymi TYLKO WYSIADAJA pasazerowie. Jak zobaczy ze ktos wsiadl to idzie do takiej osoby poprzez autobus i wyrzuca z autobusu na ZBITY PYSK. Widzialem nieraz jak gowniarze robia rozrobe w autobusie to wtedy kierowca zatrzymuje autobus i oddaje bilet i wygania z autobusu chuliganerie.
Porzadek MUSI BYC !

.......
Gość
.......

ale głupi ten niby polak z Chicago , nawet nie wie ,że jazda autobusem w Rzeszowie to komfort i kultura . No to współczuję takiej jazdy i takiej kultury w tej hameryce……

gregor52_rzeszow
Gość
gregor52_rzeszow

poczekajcie do wtorku a nie piszcie artykulików na wyrost – co by było gdyby….

Piotr
Gość
Piotr

Podgrzewane przystanki, autobusy które palą 50l na 100 km, to wszystko kosztuje a za takie innowacje płacą mieszkańcy tej metropolii.

Janecki
Gość
Janecki

No własnie stare jelcze paliły z 30, inni powiadają że niebyło tam klimatyzacji, a ja podejrzewam że gdyby tam załozono sprężarki klimatyzacji to paliły by z 5l więcej, a już napewni nie tyle co te merole.

Mamoń
Gość
Mamoń

Bez przesady. Te 10 czy 20 groszy podwyżki w porównaniu z kupowaniem u kierowcy za 60 czy 70 groszy więcej to pikuś. Bardziej denerwuje to, że dziecko lat 4 musi mieć bilet, a NIEROBY mają darmową jazdę MPK NON STOP. To jest PATOLOGIA… Jeśli doliczyć emerytów z dobrą powyżej 2 tysiaków emeryturą, i innych z darmowymi przejazdami to i nie dziwi, że NIE MA PIENIĘDZY!.

PIStolet
Gość
PIStolet

Zapomniałeś dodać, że pracownicy MPK i ZTM też jeżdżą ZA DARMO

gość
Gość
gość

MPK po podwyżce zacznie wozić powietrze i jeździć na pusto, na dzień dzisiejszy taniej jeżdżę samochodem.

PIStolet
Gość
PIStolet

„Konieczność zmian cen biletów, według urzędników, wynika ze znacznego wzrostu kosztów utrzymania komunikacji miejskiej”- może więc przyszła pora rozpisania przetargu na obsługę linii przez tańszych przewoźników. Skoro monopolista generuje takie koszty dla kasy ZTM, to naprawdę należałoby pokierować się ekonomią, a nie sentymentem. Zresztą analizując wpisy internautów na wielu forach, to MPK jest drogie w utrzymaniu i odpowiednio przejada zarobioną z ZTM kasę. Czas na zmiany, ale nie kosztem pasażerów, bo to podcinanie gałęzi na której się siedzi pani dyrektor, to destrukcja idei, w której komunikacja miejska miała być priorytetem.

WAŻNE PYTANIE
Gość
WAŻNE PYTANIE

DLACZEGO uczeń ma płacić więcej za bilet niż student !? Proszę ZTM o wyjaśnienie bo tego zrozumieć nie można. Powinno być odwrotnie ! To UCZEŃ powinien płacić MNIEJ za bilet niż student, zważywszy, że studenci maja na wszystko; wynajmują drogie, komfortowe mieszkania, mają własne samochody..mają na dopalacze i wszelkie imprezki a taki uczeń nie bardzo ma na bilet. Nadto jeden i drugi się uczy…..cena powinna być TAKA SAMA.

Ktoś tam nie panuje nad tematem
Gość
Ktoś tam nie panuje nad tematem

Unia zasponsorowała autobusy i przystankowe tablice, paliwo nie wzrosło a pewnie dla hurtowego zakupu dla całego taboru mpk spadła cena. Tak na logike nie ma uzasadnienia podwyżek. I tak Ferenc chce zachęcać rzeszowian do przesiadki do mpk? I gdzie logika podwyższać bilety mpk i jednocześnie obniżać opłaty za płatne strefy parkowania? No kupy sie taka polityka ratusza nie trzyma. Chyba że ratusz leczy śmiechem depresje jesienną u swoich wyborców :)

EDEK Z FABRYKI KREDEK
Gość
EDEK Z FABRYKI KREDEK

Tadeusz to najlepszy prezydent w Polsce który dba o obywateli swojego miasta a obywatele go kochają za czysty i piękny Rzeszów co potwierdzili w wyborach dając mu 70 % głosów,więc teraz niech mieszkańcy nie skomlą bo Tadeusza kochają wybrali tak więc teraz ciszaaaa ostrzegano mieszkańców przed takimi manewrami ale to jest początek skoku po kase :)

mariola
Gość
mariola

Proszę się zainteresować wymuszaniem danych osobowych przez ZTM, aby uzyskać kartę miejską.
Czemu ma służyć zbieranie tak szczegółowych danych osobowych od każdego?

Tomek
Gość
Tomek

To typowe. Jak paliwo tanieje ,to bilety drożeja Wiec nie dziwcie sie blokersy się ze jak tanieje u rolnika żywiec trzody chlewnej, to drożeje kiełbasa w sklepie. Ot taka polska dziwna matematyka.

pisderatyzator
Gość
pisderatyzator

Chamstwo i arogancja władzy!!! My mieszkańcy Rzeszowa dziękujemy już takim zbójcom. To jest rozbójniczy zamach na pasażerów. No oczywiście w rozumowaniu dyrektorki ztm to kolejny etap „zachęty” do korzystania z komunikacji miejskiej. Żenada. Zredukować stołki w ztm, a reszcie urzędasów obniżyć płace i wówczas obniżać ceny biletów by wreszcie komunikacja autobusowa w Rzeszowie była BEZPŁATNA!!!
Tow.dyrektorko może czas na zasłużoną emeryturę, zanim ludzie panią zlinczują?

asior
Gość
asior

1. koszty paliwa zmalały a nie wzrosły 2 . zlikwidować bilety samorządowe, w normalnych miastach są tylko ulgowe 50% – dlaczego dziecko z podstawówki ma płacić za bilet więcej niż student? 3. kiedy doładowanie karty ztm przez internet? 4. dlaczego biletomaty w autobusach przyjmują tylko monety – gdzie płatność zbliżeniowa kartą

innowacja
Gość
innowacja

„wynika ze znacznego wzrostu kosztów utrzymania komunikacji miejskiej.” ha ha dobre sobie a jakie to znaczne wzrosty kosztów czyżby obsługa ynteligentego systemu (zatrudnienie nowych pracowników?). Paliwo jest najtańsze od kilku dobrych miesięcy a to jest główny koszt utrzymania

BaracudaV
Gość
BaracudaV

Paliwo może i tańsze ale nowy tabor ze znakiem trójramiennej gwiazdy spala 50-60% więcej paliwa niż wycofane autobusy.
Spalinowy Tadek rządzi

żeszuf stolica imitacji

hijena
Gość
hijena

jakby inaczej.Trzeba będzie zapłacić za rozmaite fanaberie Ferenca -Inteligentny system( tylko z nazwy),albo buduary ,czyli oszklone przystanki