Bilety miesięczne tańsze o 22 zł!

Bilety sieciowe stanieją, ale czy zachęci to rzeszowian do częstszego korzystania z usług MPK? Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Dobra wiadomość dla mieszkańców.

Radni jednogłośnie przegłosowali wczoraj uchwałę obniżenia cen biletów miesięcznych. Teraz za bilet sieciowy MPK w Rzeszowie od czerwca zapłacimy nie jak do tej pory 120 zł, ale 98 zł. Obniżka obejmie tez bilety miesięczne ulgowe dla studentów, uczniów i emerytów. – Popieram ten kierunek działań, ale uważam, że lepiej byłoby, gdy ceny biletów miesięcznych trasowanych także zostały obniżone – apelował Jerzy Cypryś, radny PiS, podczas wczorajszej sesji Rady Miasta.

Wiceprezydent Rzeszowa, Marek Ustrobiński, zapewnił, że będą prowadzone obserwacje, czy mieszkańcy rzeczywiście chętniej będą przesiadać się do komunikacji publicznej. – Z pewnością wprowadzimy zmiany korzystne dla mieszkańców – mówił.

Skąd obniżka? – Wzorem innych miast przyjęliśmy, że cena biletu powinna być równa mniej więcej wartości trzydziestu trzech biletów jednorazowych – wyjaśnił Marek Ustrobiński. Urzędnicy w ten sposób realizują program transportowy, który zakłada m.in. zachęcenie mieszkańców do porzucenia samochodów na rzecz środków transportu publicznego.

Ewelina Nawrot

do “Bilety miesięczne tańsze o 22 zł!”

  1. ewq

    Nie mieszkam w Rzeszowie i sieciowy mi niepotrzebny nie poruszam się po Rzeszowie, muszę tylko do dworca dojechać 3 przystanki, więc za dużo płacę za trasowany.

  2. adaś

    no to nie problem niech dołoży 2 dychy i jeździ wszystkimi przecież nikt mu nie każe jeździć trasowanym

  3. ewq

    Skoro sieciówka na wszystkie linie kosztuje 98 zł, a trasowany 78 zł. to jest on teraz stanowczo za drogi. Ktoś jeździ cały miesiąc wszystkimi liniami za 98 zł. ,a kilka przystanków na jednej trasie78 zł., tylko 20 zł taniej TO COŚ NIE TAK.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.