Bilety MPK za 2,80 zł, ale sieciówki tańsze?

Wiele wskazuje na to, że już od września drożej o 40 gr. zapłacimy za bilet jednoprzejazdowy, ale potanieją bilety sieciowe. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wiele wskazuje na to, że nowy cennik zacznie obowiązywać już we wrześniu.

Ceny wszystkich biletów sieciowych zostaną obniżone, za to w górę i to o 40 gr. pójdzie cena biletów jednoprzejazdowych MPK. To jak najbardziej realny scenariusz, tym bardziej, że o takie właśnie zmiany wnioskuje Zarząd Transportu Miejskiego. Dlaczego? – Chcemy przekonać mieszkańców, by zamienili bilety papierowe na plastikowe, by było to dla nich korzystne rozwiązanie – tłumaczy Łukasz Dziągwa, dyrektor ZTM.

Wiele wskazuje na to, że już we wrześniu za jednoprzejazdowy bilet MPK zapłacimy już nie 2,40 zł, a 2,80 zł.– Porównaliśmy ceny biletów jednorazowych w Rzeszowie z 15 miastami w Polsce. Okazuje się, że średnio kosztują ok. 3,20 zł. Najniższa cena to 2,80 zł – wyjaśnia Dziągwa. – Dlatego zdecydowaliśmy się na podniesienie cen biletów u nas. Jednak nie chcemy, by mieszkańcy Rzeszowa byli stratni, dlatego też takie rozwiązanie wprowadzimy pod warunkiem, że obniżeniu ulegną ceny wszystkich biletów sieciowych.

Katarzyna Szczyrek

do “Bilety MPK za 2,80 zł, ale sieciówki tańsze?”

 1. ala

  ZTM powinno zatrudnić ludzi umiejących układać rozkłady jazdy. Z Placu Wolności w kierunku Marszałkowskiej wszystkie autobusy ( zwłaszcza w soboty i niedziele ) prawie o jednej godzinie. Z Rejtana w kierunku Placu Wolności wszystkie o jednej godzinie a potem? długo, długo,długo ……………NIC.ZERO!
  Gratuluję takich pracowników.

 2. Piotr

  Czy to prawda że od Lipca nie będą już mpk-i jeździły do Głogowa?

 3. zombi

  ale ten dziagwa to mądrala.Z jednego biletu chce utrzymac dwie firmy,i MPK i ten kolesiowski zTM.A kolesie domagaja się podwyzek apanaży,więc sruuu bilety pojedyncze w gore bo sieciowek nikt nie kupuje

 4. gunia

  Wszyscy sie przerzucimy na prywaciarzy albo mks pozostaje:)Dokladnie srednie wynagrodzenie najnizsze a ceny tylko podnosza.MPK podupadnie:)

 5. julek

  Porównałem średnie wynagrodzenie z 15 miastami w Polsce. Okazało się, że w Rzeszowie jest najniższe. I co nasze władze zrobią z tym fantem? Nic nie zrobią, ewentualnie podniosą podatki.

 6. Stefan

  Oczywiście stolyca innowacji. Dzięki temu wyprzedzimy takie kraje wysoko rozwinięte jak Togo, Wybrzeże Kości Słoniowej i Haiti. A swoją drogą ta Bździgwa ma równo pod sufitem, bo agumenty sa z górnej półki?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.