Biskup Górny przechodzi na emeryturę

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Biskup rzeszowski Kazimierz Górny 24 grudnia skończył 75 lat i zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego oddał się do dyspozycji papieża Benedykta XVI.

Jak dowiadujemy się w kurii rzeszowskiej, na decyzję papieża o odwołaniu biskupa Górnego z urzędu i jednocześnie powołaniu jego następcy możemy poczekać pół roku, a nawet dłużej. Do czasu decyzji Watykanu biskup Górny cały czas sprawuje swoją posługę.

Bp Kazimierz Górny jest pierwszym biskupem młodej diecezji rzeszowskiej powołanej do życia 25 marca 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. Przed objęciem w 1992 roku urzędu w Rzeszowie był biskupem pomocniczym w Krakowie.

ps

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
izaAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

blokers
proszę podaj tytuł ksiązki i stronę. Jest to ważne bowiem rzucasz pomówienie, które musisz udowodnić.
Karalne jest rzucanie pomówień i tego się trzymajmy obydwoje. Ja tej spraqwy nie popuszczę. Za dużo abp Tokarczuk wycierpiał od esbecji i od zabójcy ks. Popiełuszko, żebyś Ty mógł go opluwać.

Ambroży
Gość
Ambroży

„Arcybiskup Ignacy Tokarczuk nie żyje. Miał 94 lata Dodano: 29.12.2012 [10:33] Dziś rano w Przemyślu zmarł abp senior Ignacy Tokarczuk. Miał 94 lata. Był biskupem diecezjalnym w latach 1965-1993. Szykanowany przez Służbę Bezpieczeństwa, nigdy nie ugiął się przed komunistycznym aparatem represji. Ignacy Tokarczuk urodził się 1 lutego 1918 w Łubiankach Wyższych k. Zbaraża. Studiował w Seminarium Duchownym we Lwowie. Święcenia kapłańskie otrzymał we Lwowie 21 czerwca 1942 z rąk biskupa pomocniczego lwowskiego Eugeniusza Baziaka. Pracował we Lwowie, następnie od 1945 w diecezji katowickiej, a od wiosny 1947 do 1950 w Łebuni. Był doktorem filozofii. Wykładał filozofię i teologię w Wyższym… Czytaj więcej »