Bitwa o Anglię na planszy

Fot. IPN

ROPCZYCE. W środę w Zespole Szkół im. ks. Zwierza odbędzie się finał „Turnieju edukacyjnej gry planszowej “303”.

Grę edukacyjną “303″, stworzył Karol Madaj pracownik Instytutu Pamięci Narodowej i miłośnik gier planszowych. Swoim pomysłem zainteresował Biuro Edukacji Publicznej IPN. W 2010 roku gra został wydana.

„303” to gra dla dwóch osób. W przystępny sposób pokazuje ona walki powietrzne toczone w okresie Bitwy o Anglię. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Każdy z graczy dysponuje sześcioma różnymi samolotami za pomocą których prowadzi operację na planszy, nawiązującej do stołu dowodzenia RAF. Podniebne pojedynki rozstrzygane są przy użyciu specjalnych kości.

W turnieju wezmą udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do finału zakwalifikowało się 100 osób.

– Na pewno rozgrywki staną się “żywą lekcją historii” i przybliżą uczniom znaczenie Bitwy o Anglię i udział w niej polskich lotników – uważa Małgorzata Waksmundzka-Szarek, z rzeszowskiego oddziału IPN, który współorganizował turniej.

Więcej informacji o grze można znaleźć w Internecie: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/737/13339/Gra_303.html.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments