Bitwa pod Wiedniem” z Bachledą-Curuś i Olbrychskim

Budżet w wysokości 50 mln zł, ponad 100 aktorów, a wśród nich gwiazdy polskiego kina, 10 tys. statystów, 3 tys. koni i 13 tygodni zdjęć w kilku krajach Europy. To informacje dotyczące nowej międzynarodowej produkcji „Bitwa pod Wiedniem”. Zdjęcia już ruszyły.

„Bitwa pod Wiedniem” to opowieść o jednej z najważniejszych bitew w historii świata, której wynik zadecydował o losach Europy. Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jego upadek otworzy Wielkiemu Wezyrowi drogę do zwycięstwa nad chrześcijańską Europą.
Po wielu tygodniach oblężenia dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf Wielkiego Wezyra, do boju włączają się wojska pod wodzą polskiego króla Jana III Sobieskiego w morderczej walce rozstrzygając wynik starcia…
Zdjęcia do filmu „Bitwa pod Wiedniem” w reżyserii Renzo Martinellego rozpoczęły się 2 maja w Rumunii. W głównych rolach zobaczymy takie gwiazdy jak: F. Murray Abraham, Enrico LoVerso, Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Wojciech Mecwaldowski.
Film powstaje w koprodukcji włosko-polsko-tureckiej przy znaczącym wsparciu władz Polski. Dofinansowany przez PISF. Premiera „Bitwy pod Wiedniem” planowana jest na drugą połowę roku 2012.

(PAP Life), bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments