Biuro Spraw Wewnętrznych przejmuje sprawę policyjnej czapki

Ta niepozorna czapka z polskim godłem postawiła na równe nogi podkarpacką policję. Fot. Wit Hadło

NIEBYLEC. Jeżeli policjanci zhańbili polskie godło, grozi im nawet kara więzienia.

Nasz piątkowy artykuł dotyczący policjantów, którzy rzekomo grali w piłkę używając do tego czapki policyjnej z godłem, wywołał wielkie poruszenie w środowisku policyjnym. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w tej bulwersującej sprawie były telefony z samej Komendy Głównej Policji w Warszawie. Wielu funkcjonariuszy zaangażowano w poszukiwania policjantów, którzy mogli zhańbić godło Polski. W piątek dowiedzieliśmy się, że tą bulwersującą sprawą zajmie się Biuro Spraw Wewnętrznych.

Przypomnijmy. Do naszej redakcji zgłosiła się prosząca o anonimowość kobieta, która przywiozła ze sobą czapkę policyjną. Twierdzi ona, że była świadkiem jak dwóch policjantów przed posterunkiem policji w Niebylcu kopało służbową czapkę. Kobieta tę czapkę następnie podniosła i zabrała ze sobą do domu. – Godło Polski to rzecz święta, jest dla mnie jak różaniec. To tak jakby skopali i podeptali Polskę, tak to odebrałam – mówi kobieta.

Ruszyła cała lawina
W czwartek przekazaliśmy czapkę na ręce komisarza Pawła Międlara, rzecznika Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Sprawą zajął się wydział kontroli KWP w Rzeszowie. Funkcjonariusze dotarli do nagrań rozmowy kobiety, gdy ta dzwoniła w ubiegły poniedziałek do dyżurnego z komendy wojewódzkiej, informując, że jest w posiadaniu policyjnej czapki. W piątek dziennikarz Super Nowości został wezwany do wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP w Rzeszowie, gdzie był przesłuchiwany w tej sprawie. Ruszyła cała lawina, bo jak się dowiedzieliśmy, dla policjantów ustalenie kto zhańbił polskie godło to priorytet. Z naszych informacji wynika, że całym wydarzeniem bardzo zainteresowała się sama Komenda Główna Policji. – Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy sprawę przejmie Biuro Spraw Wewnętrznych – wyjaśnia komisarz Międlar.

Czy sprawa zostanie wyjaśniona?
O tym bulwersującym wydarzeniu wie już także Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie. – Tak, czytałam artykuł, ale  materiały są na policji, więc gdy je dostaniemy, to zadecydujemy co dalej. Zresztą nawet nie wiem czy nasza, czy jakaś inna prokuratura będzie prowadzić tę sprawę – mówi Dorota Roman, szefowa prokuratury w Strzyżowie.

Czy uda się ustalić policjantów rzekomo kopiących czapkę z godłem? – Mamy swoje sposoby i myślę, że jeżeli rzeczywiście ją kopali, to jest duża szansa na to – mówi nam jeden z policjantów proszących o anonimowość.

Do sprawy powrócimy.

Grzegorz Anton

ZOBACZ: „Policjanci grali w piłkę… czapką policyjną z orzełkiem?”

 

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
zetjw.jeleńleonsłodki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jw.
Gość
jw.

A kogo to obchodzi?

jeleń
Gość
jeleń

jesli państwo polskie daje im gratis 300 zł podwyżki jednorazowo to dziwi mnie, ze tylko kopali tę czapkę…
powinni na nia nasrać …

leon
Gość
leon

Dla czego nie tylko ja mam wrażenie że sprawa zostanie zamieciona pod dywan?

Jaa
Gość
Jaa

Brednie. Ta sprawa śmierdzi. Niby jak tam przed posterunkiem mieli grać Ci policjanci skoro teren jest pochyły? Piłka uciekłaby im od razu na drogę. Przecież mogli czapeczkę zgubić przy jakiejś akcji, prawda? Jeśli tak, to muszą być gdzieś notatki odnośnie zguby. A może policjanci u tej „anonimowej” musieli ingerować, upominać ją, a może dostała w Niebylcu mandat za złe parkowanie co się notorycznie zdarza i teraz się mści? Dlaczego od razu nie zgłosiła sprawy tylko po kilku miesiącach. A przywłaszczenie cudzych rzeczy (państwowych) nazywa się paserstwem, prawda? Powinna zostać ukarana. Dodam jeszcze, że nie jestem nikim z rodziny, żeby nie… Czytaj więcej »

słodki
Gość
słodki

Szwagier – nie świruj!

zet
Gość
zet

Tak to była akcja pożegnanie kierownika komisariatu.

Robert
Gość
Robert

jak już ich wy***olą ze służby to przynajmniej niech im emeryturę dadzą no bo jak będą żyli jak nic nie potrafią.No chyba ze wygryzą Lewandowskiego w piłce he heh banda nierobów

lola
Gość
lola

to jeszcze nie wiedza w tym niebylcu kto kopał-jak tam jest 8policjantow z komendantem-trzeba wewnetrzene słuzby aż uruchamiac.co to za policja!bez żądnych procedur. tych 2 do zwolnienia jak sie im czapki i mundur juz znudził.

obywatel
Gość
obywatel

Przyjmujcie do Policji ludzi z honorem a nie bezideowe bydło .