Bliżej budowy parkingu na “Mikoście”?

W tym miejscu ma powstać parking dla 100 aut. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Budowa parkingu koło ZUS-u rozpocznie się, jeśli władzom uda się znaleźć firmę, która za 8 mln przykryje rzeczkę Mikośkę. Dopiero po tym wkroczy prywatny inwestor.

Władze miejskie od kilku lat obiecują, że nad rzeczką Mikośką przy ul. Siemiradzkiego powstanie parking dla 100 pojazdów. W piątek (26 października) zostały otworzone koperty z ofertami firm, które chcą zająć się przykryciem Mikośki. Wyniki poznamy jednak dopiero za kilka dni.

Przypomnijmy, że trzy lata temu władze sprzedały wspomniany teren prywatnemu inwestorowi, który miał zająć się budową parkingu. Dlaczego to miasto, a nie inwestor szuka wykonawcy pierwszej części inwestycji? Dlatego, że inwestor uznał, że prac nie rozpocznie, dopóki Mikośka nie zostanie przykryta.

Władze miejskie po raz kolejny ogłosiły przetarg. Poprzednie były nieudane, bowiem firmy żądały dużo większej kwoty, niż przewidywali urzędnicy. Tak było np. parę miesięcy temu, kiedy ci ostatni proponowali 5 mln zł, a potencjalni wykonawcy chcieli przynajmniej 14 mln zł. Kolejne przetargi są unieważniana, a mieszkańcy i inwestor czekają. Tym razem władze miejskie zwiększyły pulę pieniędzy o 3 mln zł.

Koperty z ofertami firm zostały otwarte w piątek. Jednak dopiero początkiem listopada zostanie wybrana firma, która zajmie się przykryciem Mikośki, pod warunkiem jednak, że “wstrzeli” się w kwotę, którą jest w stanie zapłacić miasto.

Mieszkańcy są sceptyczni
Cała sprawa nie za bardzo podoba się mieszkańcom Rzeszowa. Jeden z nich swoja wypowiedź zamieścił na forum Internetowym. – To jest naprawdę cudowne. Pomijając prędkość działania naszych ratuszowych orłów, po raz kolejny zapowiadają bez cienia żenady, że zbudują za nasze pieniądze parking, który ktoś łaskawie będzie mógł eksploatować i zarabiać na nim pieniądze – pisze “kmdr_rohan”.

– Po co i za ile miasto sprzedało działkę, do której teraz dokłada, żeby prywatny inwestor zrobił parking dla publicznej instytucji obracającej NASZYMI miliardami ze składek?! – dodaje inny Internatuta.

Ewelina Nawrot

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
rzeszowiakKasprzakRzeszowiakDociekliwy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Wg mnie skoro miasto zadeklarowało się przykryć z własnych funduszy ten potok ,to przyszły inwestor powinien wybudować parkin kondygnacyjny – bo co za problem ogrodzić teren postawić budkę i namalować linie jaki w tym miało by interes miasto, równie dobrze mógłby być bezpłanty ten parking, wielu na tym ludzi by skorzystało.,

Kasprzak
Gość
Kasprzak

Niestety kolejna kadencja to pewnie Pisowcy.. jedyne co zrobią to postawią krzyż z napisem Sroleńsk.
Fakt faktem, że teren mikośki powinien zostać zwykłym parkingiem. Niekoniecznie płatnym.

Rzeszowiak
Gość
Rzeszowiak

popieram komentarz Dociekliwy.Dodam jeszcze w takim razie poco dawać inwestorowi zrobić parking i trzepać kase jak już przykrywa miasto Mikoskę to niech zrobi parking i zarabia na tym ,wtedy sie częśc kosztów zwróci .Ale to może trzeba poczekać na nową kadencję i mądrzejszych gospodarzy

Dociekliwy
Gość
Dociekliwy

Super! Miasto „przykryje” a prywatny inwestor namaluje pasy i będzie kosił kasę!! Brawo ratusz!!!