„BlogerChef” – kulinarna przygoda

Fot. Archiwum

DUBIECKO. 15 i 16 lutego w malowniczych salach Zamku Dubiecko blogerzy kulinarni wezmą udział w II już półfinale projektu “BlogerChef”.

Tematem drugiego półfinału jest kuchnia Europy Środkowej i Wschodniej. Osiem osób, autorów najciekawszych przepisów kulinarnych, rywalizować będzie o miejsce w wielkim finale i tytuł BlogerChef’a.

Zadaniem uczestników będzie opracowanie autorskich przepisów na danie główne i do wyboru: przystawkę lub deser, które inspirowane będą kuchnią tego regionu. Półfinaliści otrzymają wszystkie potrzebne produkty, z których przyrządzą dania, a także akcesoria i sprzęty kuchenne, które są niezbędne podczas gotowania. Nad przebiegiem kulinarnych prac czuwać będą doświadczeni kucharze z Fundacji Klub Szefów Kuchni.

Jednak uczestników konkursu czeka nie tylko gotowanie, ale także dodatkowe atrakcje, takie jak m.in. wystawa zdjęć z Australii fotografa i podróżnika Ludwika Biernackiego, spotkanie z sommelierem, degustacja produktów regionalnych i zamkowy seans filmowy. Piękne wnętrza zamku – dawnej rezydencji rodu Krasickich – będą idealnym tłem do opowieści Janusza Pyry o tym, co jadało się w dawnej szlacheckiej Polsce.

II półfinał konkursu “BlogerChef” to kolejna możliwość  do wspólnego gotowania w profesjonalnej kuchni i przekonania się o swoich umiejętnościach. To także dobra zabawa i przygoda życia, dzięki której uczestnicy mogą spełnić swoje marzenia o zostaniu BlogerChef’em. Konkurs adresowany jest do osób, które od co najmniej sześciu miesięcy prowadzą bloga o tematyce kulinarnej, a w trakcie konkursowych zmagań będą musieli wykazać się największą wiedzą teoretyczną oraz  praktyczną w dziedzinie gotowania i przyrządzania potraw.

Konkurs rozpoczął się w listopadzie i będzie trwać do końca czerwca 2013 r. Do tego czasu można przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem specjalnej aplikacji dostępnej na fanpage www.facebook.com/blogerchef.pl. Tam też znajdują się najważniejsze informacje na temat kulinarnego wyzwania dla blogerów. Uczestników konkursu ocenia jury, w którym zasiadają członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni, którzy raz w miesiącu wybierać będą 8 najlepszych ich zdaniem dań, a ich autorzy dostaną się do kolejnych półfinałów.

Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych: www.blogerchef.pl i www.janniezbedny.pl

am

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o