Boczarska w sidłach fascynacji

Trwają zdjęcia do nowego filmu twórcy “Różyczki”, Jana Kidawy-Błońskiego. W obsadzie są m.in.: Magdalena Boczarska, Julia Pogrebińska i Krzysztof Stroiński. Obraz nosi roboczy tytuł “Nigdy się nie dowiesz”.

Film – z akcją osadzoną w realiach końca II wojny światowej i początkach powojennej rzeczywistości – będzie historią obsesyjnej i zaborczej miłości, z dwiema kobietami w rolach głównych.

- Uniwersalna, a zarazem zaskakująco przewrotna opowieść o destrukcyjnym uczuciu, dla którego człowiek gotów jest stopniowo wyrzec się wszelkich wyznawanych wcześniej wartości i stać się zdolnym do najstraszniejszych czynów – tak przedstawiła fabułę odpowiedzialna za promocję filmu Beata Hejak.

Akcja nowej historii opowiadanej przez Kidawę-Błońskiego rozgrywa się w Radomiu. Jedną z bohaterek jest młoda, wrażliwa Janina (Magdalena Boczarska), dobrze zapowiadająca się wiolonczelistka. Janina mieszka z ojcem, który prowadzi zakład fotograficzny. Ku zaskoczeniu córki, ojciec decyduje się udzielić schronienia młodej Żydówce, Ester (Julia Pogrebińska). Ta zaczyna ukrywać się w ich domu.

Janinie początkowo trudno pogodzić się z taką sytuacją. Stopniowo jednak coraz bardziej interesuje się przymusową “lokatorką”. Jednak to nie pomoc Ester w ocalaniu życia, lecz uczucie, jakie w Janinie wywoła młoda Żydówka, staną się powodem, dla którego Janina zaakceptuje nową sytuację.

Pewnego dnia ojciec zostaje aresztowany w łapance ulicznej. Od tej chwili Janina musi sama opiekować się Ester. Nikt nie wie, że Żydówka przebywa w jej domu. Obie bohaterki zaczynają żyć w swoim własnym świecie. Są zdane tylko na siebie. Janinie taka sytuacja odpowiada. Z kolei Ester coraz częściej buntuje się przeciw zamknięciu i odosobnieniu.

Ciągłe przebywanie razem, wspólne przeżycia spowodują, że między kobietami wytworzy się silna więź. Ze strony Janiny będzie to widoczna, pogłębiająca się fascynacja, która daleko wykroczy poza zwykłą opiekę czy nawet przyjaźń. Janina zapragnie mieć Ester tylko dla siebie. Obsesyjne zauroczenie Janiny współlokatorką nie powstrzyma jej przed niczym.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.